KRAJ: / Dežela u transu, Koren zabio za pobjedu Slovenije!

Nakon prve utakmice skupine C i remija Engleske i SAD-a (1:1), velika prilika otvorila se Slovencima, koji bi u slučaju trijumfa nad Alžirom - odmah nakon 1. kola preuzeli vodeće mjesto u grupi.

13.6.2010.
15:27

Skupina C Polokwane. Stadion Peter Mokaba. Sudac: Carlos Batres (Gua). Strijelci: 0:1 - Koren (79). Crveni karton: Ghezzal (72). ALŽIR: Chaouchi - Yahia, Halliche, Bougherra - Kadir (Guedioura, 82), Yebda, Lacen, Belhadj - Ziani - Djebbour (Ghezzal, 57), Matmour (Saifi, 82). SLOVENIJA: Handanović - Brečko, Cesar, Šuler, Jokić - Birsa (Pečnik, 82), Radosavljević (Komac, 85), Koren, Kirm - Dedič (Ljubijankič, 53), Novakovič. Statistika utakmice: Udarci: 10 - 6 U okvir: 2 - 4 Korneri: 4 - 3 Prekršaji: 17 - 10 Posjed lopte (%): 48 - 52 Kraj utakmice! Slovenija je slavila u vrlo lošoj utakmici. Jedini strijelac bio je Koren, a Zmajčekima je pomglo i isključenje Ghezzala. Slovenci su s ova tri boda preuzeli vodstvo u skupini C.

DRUGO POLUVRIJEME90+5' - U posljednjim trenucima utakmice opomenu je zaradio Yedba.

90+3' - Žuti karton dobio je Komac, nakon prekršaja na Belhadju.

90+2' - Prilika za Alžir, no udarac Bougherre nije opasnije ugrozio vrata Hadanovića.

85' - Posljednja izmjena na utakmici. U igri je Komac, a izašao je Radosavljević.

82' - Odmah nakon pogotka Alžirci rade dvije zamjene. Ušli su Saifi i Guedioura, a teren napustili Matmour i Kadir. Mjenjaju i Slovenci. Pečnik je ušao umjesto Birse.

79' - Evo pogotka! Koren je dobro prošao kroz sredinu i opalio sa 20-ak metara - Chaouchi je loše reagirao i lopta je u mreži.

76' - Kakva šansa za Alžir! Šuler je izgubio loptu na 16 metara, a Ziani nije uspio svladati Hadanoviča.

72' - Alžir je ostao s desetoricom. Ghezzal je proveo samo 15 minuta na terenu i već zaradio isključenje. Slovencima igračka prednost u završnici.

70' - U dva navarata pokušao je Ghezzal, koji je vrlo neugodan za Slovence, no srećom po njih udarci nisu bili precizni.

63' - Tukao je Koren iz daljine, bez opasnosti za Chaouchija.

60' - Dobra prilika za vodstvo Slovenaca. U prigodi je bio Kirm, no sa desetak metar iskosa tukao je ravno u alžirskog vratara.

57' - Prva izmjena kod Alžiraca. Iz igre je izašao Djebbour, a umjesto njega je u igri Ghezzal, koji odmah dobiva žuti karton zbog prekršaja.

53' - Prva izmjena na utakmici. Iz igre izlazi Dedič, a umjesto njega na terenu je Ljubijankič.

51' - U prilici je bio Yebda, no alžirskom veznjaku pobjegla je lopta u slovenskom šesnaestercu. Odmah nakon toga i udarac Zianija - neprecizno, preko gola.

46' - Obje momčadi nastavljaju u istim sastavima. Nadajmo se boljem nogometu u drugih 45 minuta.

Završeno je prvo poluvijreme utakmice. Sigruno najlošijih 45 minuta na ovom SP-u. Tek po jedna prava prilika na obje strane i to tek u završnim minutama prvog dijela.

PRVO POLUVRIJEME45' - Novi pokušaj Birse, ovog puta mnogo lošiji. Nema opasnosti za alžirskog vratara.

43' - Evo i Slovenije konačno u pravoj šansi. Odličan udarac Birse i još bolja obrana Chaouchija, koji odbija u novi korner za Zmajčeke.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

39' - Bude se Alžirci. Nova prijetnja prijeko Matmoura, koji je sa ruba 16-erca tukao iznad vrata.

36' - Konačno jedna prava prilika na utakmici. Nakon konrera Alžira dobro je skočio Halliche, no pucao je malo pokraj gola.

35' - Prvi karton na utakmici zaradio je Radosavljević zbog prekršaja.

28' - Zbilja je teško povjerovati da nakon gotovo pola sata igre, ni Alžir ni Slovenija nisu stvorili makar kakvu takvu priliku za gol. Igra s gotovo uvijek na sredini terena, a čim netko i probije malo bliže suparničkim vratima - lopta se gubi i opet sve kreće ispočetka.

20' - Opasan centaršut Birse u alžirski peterac, no opet je spreman Chaouchi.

17' - Prva prilika Slovenaca, no opasnost je otklonio vratar Alžira Chaouchi. Inače, nakon prvih 15-ak minuta obje momčadi igraju prilično rezervirano.

10' - Ne događa se ništa spektakularno, obje momčadi većinom se bore na sredini terena.

3' - Prva prijetnja Alžira iz slobodnjaka, Handanović odbija u korner.

1' - Počela je utakmica u Polokwaneu.

arti-201006120291006Slovenska reprezentacija igra svoju prvu utakmicu, a po svemu sudeći - možda i presudnu. Naime, nakon remija Engleske i SAD-a, našim susjedima otvorila se velika šansa za prolazak skupine. Naravno, ukoliko uspiju slomiti vrlo dobru momčad Alžira.

arti-201006090435006Prema vijestima koje stižu iz Afrike stadion u Polokwaneu je tek napola ispunjen, te nije velik interes za utakmicu. Slovence na tribinama bodri tek od 50-ak navijača.