KRAJ: / Bombom Nike Kranjčara Hrvatska slavila u Bruxellesu!

Vatreni se večeras utakmicom protiv Belgije okreću novom ciklusu i pripremama za kvalifikacije za EP 2012. godine. Bilić je najavio novi sustav igre, koji sliči onom iz doba Ćire Blaževića.

3.3.2010.
22:44

Bruxelles. Stadion Kralja Baudounea. Gledatelja: 15.000.

Strijelac: 0-1 Kranjčar (64).

Belgija: Bailly, Colpaert, Kompany, Vermaelen, Van Damme, Verthongen, Martens (Sonck, 46), Witsel, Dembele, Lukaku, Hazard.

Hrvatska: Runje, Križanac (Rakitić, 54), Šimunić (Lovren, 46), Ćorluka, Srna (Gabrić, 90), Vukojević (Dujmović, 83), Modrić (Pranjić, 65), Kranjčar, Čale, Bilić (Mandžukić, 65), Olić (Eduardo, 57).

90+3' - Kraj! Hrvastka je lijepim zgoditkom Nike Kranjčar srušila Belgiju. Nije to bila neka utakmica koju ćemo dugo pamtiti, ali nije niti izlgedalo loše. Mogli smo preko Čale, Bilića i Modrića puno prije doći do vodstva. No, na kraju zasluženo slavlje Bilićevih izabranika.

90' - Ponovno gužva pred našim vratima. No, Runje je opet na visini zadatka. Sa travnjaka je iznesen Srna koji je dobio neugodan udarac po koljenima. Umjesto njega na terenu je Drago Gabrić.

85' - Neugodan centaršut u naš peterac, no srećom lopta je završila u Runjinim rukama.

83' - Iz igre je izašao Vukojević, a posljednjih nekoliko minuta dobio je Tomislav Dujmović.

79' - Nakon gužve pred našim vratima sjevnula je brza kontra. Eduardo je našao Pranjića čiji udarac brani domaći vratar, a na odbijanac za dlaku kasni Mandžukić.

73' - Sreća spašava Hrvatsku. Eden Hazard odlično je izveo slobodnjak sa dvadeset metara, no lopta je završila na gredi. Ostaje 0:1.

65' - Dvostruka izmjena kod Vatrenih. Pranjić i Mandžukić zamijenili su Modrića i Bilića.

64' - I kad se činilo kako naši nogometaši ne mogu pogoditi vrlo izgledne šanse - pojavio se Kranjčar koji je sa dvadesetak metara sjajno pogodio mrežu belgijskog vratara. Bravo Niko!

61' - Prvi karton na utakmici zbog prekršaja je zaradio Ognjen Vukojević.

58' - Opet se kuhalo pred našim vratima. Runje je najprije zautavio Lukakua, da bi nakon kornera s gol crte morao spašavati Srna.

57' - U igru je ušao i Eduardo, a zamjenio je Ivicu Olića.

54' - U igri je Ivan Rakitić, koji je zamijenio Križanca.

54' - Postaje sve zanimljivije. Sada je na drugoj strani bilo opasno. Odlična akcija Bilića i Srne, Darijo nalazi usamljenog Modrića na desetak metara od gola. No, veznjak Tottenhama tuče nebu pod oblake.

53' - Samo minutu kasnije nova panika pred hrvatskim vratima. Nakon kornera, lopta je ponovno ubačena pred vrata gostiju, a na odbijenu loptu natrčava Vermaelen - no srećom tuče preko vrata. Najbolja prilika za domaćine.

52' - Prva prilika u nastavku susreta pripala je Belgiji. Lukaku je dobio odličnu loptu na dvadesetak metara od naših vrata, krenuo prema Runji, no oklijevao je s udarcem pa mu je Ćorluka odnio loptu s noge.

46' - Prva izmjene na utakmici. Za Hrvatsku je ušao Dejan Lovren umjesto Šimunića, dok je kod domaćina Sonck zamijenio Martensa.

Kraj prvog poluvremena u kojem nismo vidjeli ništa spektakularno. Hrvatska je mogla do vodstva u dva navrata - ali ni Čale ni Bilić nisu iskoristili odlične prilike. Belgijanci su većinom prijetili iz daljine, ali imali su i nekoliko dobrih ubačaja u naš kazneni prostor. Srećom naša obrana je svaki put regirala na vrijeme.

41' - Sjajno se čuvara oslobodio Luka Modrić i sjurio u šesnaesterac. Povratnom loptom pronalazi Bilića koji sa sedam, osam metara promašuje vrata. Još jedna odlična prilika ostaje neiskorištena.

36' - Čale je oprobao šut iz daljine, no Bailly je bez problema zaustavio taj pokušaj. Na drugoj strani u kontranapadu Lukaku je bio u dobroj poziciji, no u posljednji trenutak u noge mu se bacio Runje i tako otklonio opasnost.

30' - Teška pozicija za Olića, no uspio je zahvatiti loptu glavom - udarac je mlak i neprecizan i nema opasnosti za mrežu domaćina.

27' - Dobro kombiniraju Belgijanci. S nekoliko brzih dodavanja izbacili su našu obranu, a udarac Dembelea prošao je malo iznad gostujućih vrata. Konačno nakon dvadesetak minuta uspavanke, igra je malo živnula i stvaraju se šanse na obje strane.

23' - Stopostotna prilika za Vatrene. Odlično su u sredini kombinirali Kranjčar i Modrić, a Niko je maestralno pronašao Čalu usamljenog na rubu šesnaesterca. No, nogometaš Trabzonspora umjesto da tuče po golu, pokušava proigrati Olića. Čini to loše i prilika odlazi u nepovrat.

18' - Hazard je također poput Witsela pokušao udarcem iz daljine, no ni njegov šut nije bio opasan po hrvatski gol.

13' - Neugodan centaršut Srne u peterac, međutim u posljednjim trenucima ispred Olića počistila je obrana domaćina.

10' - Prva prijetnja domaćina. Witsel je dobio loptu na dvadesetak metara od Runjinih vrata, no njegov udarac završio je visoko preko gola.

2' - Jedva je prošla minuta, a Kranjčar je prvi put zaprijetio. No, njegov udarac završio je pored vrata domaćeg vratara.

1' - Počela je utakmica u Bruxellesu pred napola ispunjenim tribinama. U sastavu Hrvatske nema Eduarda, umjesto njega dvoboj je započeo Mate Bilić.

arti-201003030258006Bilićevetrupe istrčat će izmjenjenom sastavu. Umjesto dosadašnje formacije 4-4-2, Nane je promijenio sustav u 3-5-2.

Hrvatska reprezentacija se s Belgijancima se do sada sastajala četiri puta, a Vatreni su uspješniji s dvije pobjede, dok naši protivnici imaju jednu. Prvi susret od prije deset godina završio je 0:0.