KRAJ: / Bilić slomio Austriju i sjajnog Macha!

Do sada smo se s Austrijom susretali četiri puta i svaki put Hrvatska je izišla kao pobjednik.

19.5.2010.
22:36

Prijateljska utakmica Klagenfurt. Stadion Wörthersee. Gledatelja: 20.000. Strijelac: 0:1 - Bilić (86). AUSTRIJA: Macho, Dragović, Ortlechner, Prödl, Fuchs, Junuzović, Schiemer, Harnik (Klein, 39), Korkmaz (Drazan, 73), Wallner (Leitgeb, 63), Janko. HRVATSKA: Subašić, Srna, Schildenfeld, Šimunić, Strinić, Dujmović, Vukojević (Pokrivač, 73), Mandžukić, Petrić (Bilić, 60), Modrić, Jelavić (Gabrić, 67). Hrvatska je i u petom susretu s Austrijom došla do pobjede. Potpuna dominacija Vatrenih, ali domaćini su se držali zahvaljujući vrataru Machu koji je čudesno obranio nekoliko prilika. Na kraju je ipak presudila kombinacija igrača (Gabrić - Bilić) s klupe koji su Hrvatskoj donijeli pobjedu.

Drugo poluvrijeme:

86' - Hrvatska napokon vodi! Gabrić je dobrom loptom pronašao Bilića u šesnaestercu domaćina, a napadač Sportinga odlično reagirao i pogodio pokraj istrčalog Macha. Za razliku od nekoliko minuta ranije - hrvatski napadač je ovog puta sjajno reagirao.

83' - Pokrivač je tukao preko gola nakon dodavanja Modrića, da bi nepunu minutu kasnije Mandžukić, nakon ubačaja Strinića, opet tukao u domaćeg vratara.

77' - Sjajan potez Modrića, koji je dao za Mandžukića - napadač Dinama šalje odličnu loptu na drugu vratnicu za Bilića koji sa metar, dva nije uspio zabiti! Macho je opet čudesno reagirao i spasio ono što su već svi vidjeli u mreži!

74' - Greda spašava domaćine. Nakon kornera Srne, Fuchs je umalo zabio autogol. No, lopta se od prečke odbila u polje.

73' - Treća zamjena kod domaćina. Igru je napustio Korkmaz, a na travnjaku je Drazan. Pokrivač je na terenu umjesto Vukojevića.

67' - Nikica Jelavić izlazi igre, a svoju šansu dobio je Drago Gabrić.

66' - Oštar centaršut Srne u peterac Austrijanaca, no Macho večeras svoj posao radi i više nego dobro.

63' - Nova promjena kod domaćina. U igri je Leitgeb, a travnjak je napustio Wallner.

60' - Petrić izlazi iz igre, a na travnjaku je Mate Bilić.

57' - Konačno i jedna prilika domaćina. Prödl je tukao glavom - bez opasnosti po gol Subašića.

55' - Mandžukić opet u prilici, no u udarac mu ulazi austrijski branič i otklanja opasnost.

52' - Sjajan slobodnjak Srne sa više od 20 metara, no lopta prolazi desetak centimatara porod vratnice!

46' - Počeo je nastavak utakmice. Hrvatska će pokušati nastaviti s igrom iz prvog dijela kada su potpuno nadigrali domaćine.

Kraj prvih 45 minuta. Hrvatska je u Klagenfurtu puno bolja momčad, no zahvaljujući domaćem vrataru koji je obranio dvije, tri sjajne prilike - ostalo je početnih 0:0. Među, najboljim kod 'kockastih' pokazali su se Modrić, Mandžukić i Jelavić.

Prvo poluvrijeme:

39' - Domaći trener već je napravio prvu izmjenu. Harnik je izašao iz igre, a na terenu je debitant Klein.

36' - Jelavić je pokušao škaricama sa svega pet, šest metara - odličan potez napadača Rapida, no na golu Austrije je večeras čudesni Macho koji je s puno sreće skinuo još jedan super težak udarac.

31'- Novi pokušaj Modrića s 15-ak metara - tukao je Luka snažno, no opet je sjajni Macho odlično reagirao.

29' - Mandžo je opet pokušao s ruba šesnaesterca, no lopta se od bloka odbila u korner. Napadač Dinama jedan je od najraspoloženijih u sastavu gostiju.

25' - Dobar skok Jelavića nakon kornera Srne, no Macho je opet miran i siguran.

22' - Prva ozbiljna šansa Austrijanaca. Janko se našao u izglednoj prilici, no srećom po Vatrene, lopta je 'prozujala' pored vratnice Subašića.

16' - Odlično je tukao i Mandžukić, no lopta je prošla tik uz vratnicu. Hrvatska bolja nakon prvih 15 minuta.

11' - Luka Modrić tukao je sa ruba šesnaesterca oštro u bliži kut domaćeg vratara, no Macho je krajnjim naporom odbio u korner!

7' - Dobar prolaz Mandžukića koji je ubacio za Jelavića, no napadač hrvatske reprezentacije iz teške pozicije iskosa pucao je paralelno s gol linijom.

1' - Počela je utakmica u Klagenfurtu. Vatreni će od prve minute pokušati nametnuti svoju igru domaćinima...

arti-201005190446006Austrija je jedna od reprezentacija koja nam najviše 'leži'. U četiri pobjede ostvarili smo gol razliku 8:2, međutim, u petom dvoboju treba biti posebno oprezan zbog činjenice da nam nedostaje većina standardnih reprezentativaca.

"Ne bježimo od uloge favorita unatoč hendikepu da nam nedostaje velik broj igrača. Hrvatska je reprezentacija navikla svoje navijače na visok standard. Ponekad nije dovoljno samo pobijediti. Potrebno je to učiniti sa stilom, uz dobru igru", najavio je susret Slaven Bilić.