Klasičan nokaut: Barça pregazila očajni Zagreb

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka rukometaši Zagreba CO teško su poraženi pred svojim navijačima u zagrebačkoj Areni od španjolske Barcelone rezultatom 33:26.

27.3.2010.
22:00

Od početka utakmice se vidjelo da će to biti jednosmjerna ulica, čim je gostujući vratar Danijel Šarić u prvom napadu skinuo zicer Manuelu Štrleku. Bivši golman reprezentacije Srbije i Crne Gore je potom skinuo još nekoliko udaraca i Barcelona je odjurila na 4:0.

U dvorani je nastao muk, a situaciju je brže-bolje minutom odmora poklušao spasiti novi trener Zagreba CO Nenad Kljaić. Niti nakon time-outa stvari nisu krenula na bolje, ali je barem poslije sedam minuta igre Gyula Gal konačno zabio prvi gol za domaćine. Sredinom prvoga poluvremena Zagreb je bio na minus 4 (5:9), ali tada je isključen Mađar Gal i gosti su odjurili do 13:7. I dalje je nevjerojatno branio Šarić, koji je samo u prvih 30 minuta utakmice skupio 15 obrana, skinuvši svaki drugi udarac domaćih igrača.

S obzirom koliko su promašili i koliko im je udaraca obranio gostujući vratar, zaostatak od pet razlike na poluvremenu i nije izgledao tako loše za Zagreb. U nastvaku dvoboja Kljaićevi igrači su živnuli u obrani, živnula je i publika u Areni, a hrvatski prvak se malo po malo počeo približavati Barceloni.

U 44. minuti je Džomba uspješno realizirao sedmerac i doveo zagrebaše na minus 2, rezultat koji su imali u dva navrata (21:23, 22:24), ali kad god su trebali doći na pogodak zaostatka, vratili bi se starim navikama. Gubili su lopte, loše šutirali i Barça je opet otišla na sigurnu prednost. U 53. minuti je španjolska momčad imala sedam razlike i tu je prednost zadržala do kraja dvoboja za konačnih 33:26.

Zagreb. Arena Zagreb - 10.000 gledatelja; Suci: Brunovsky i Canda (Slovačka);

ZAGREB CO: Škof, Šego; Štrlek 3, Marić, Horvat 1, T.Valčić 3, Balić 2, Lazarov 6, Džomba 5 (4), J.Valčić, Špoljarić, Gojun 1, Lopljar, Gal 5, Vuković, Raković.

BARCELONA: Šarić, Barrufet; Tomas 8, Oneto, Garcia 8 (2), Igropulo 3, Nagy 4, Sarmiento 2, Rutenka 1, Noddesbor 2, Garabaya, Jernemyr, Ugalde, Romero 2, Hansen 3, Rocas, Boldsen

ISKLJUČENJA: Zagreb CO - 2 minute, Barcelona - 2 minute SEDMERCI: Zagreb CO - 5 (4), Barcelona - 2 (2)