Kingsi nadoknadili minus od 35 poena!

Sacramento Kingsi uspjeli su pretvoriti jedan od najgorih početaka susreta u svojoj povijesti u konačnu pobjedu. U gostima kod Chicaga slavili su sa 102:98 iako su gubili s 35 razlike!

22.12.2009.
12:38

Kingsi su uspjeli nadoknaditi gubitak od 35 koševa u drugom poluvremenu, što se nije u NBA dogodilo u zadnjih 35 godina. Među najzaslužnijima bio je Tyreke Evans s 23 poena.

"Wow, to je sve što mogu reći, ovo je bilo ludo", rekao je Evans nakon što je sam pobijedio Bullse 9:3 u zadnjih dvije minute. "To je bilo čudesno, nismo se prestali boriti. Nikada nisam bio dio ekipe koja se ovako uspjela vratiti".

Ovo je drugi najveći povratak u NBA povijesti nakon Utah Jazza koji su u studenom 1966. uspjeli nadoknaditi zaostatak od 36 poena na utakmici s Denverom, koju su na kraju dobili 107:103.

Chicago je u poluvremenu vodio s 67:43, a prednost je rasla i do 79:44 nakon tri minute treće četvrtine.

"Opustili smo se", rekao je Luol Deng, koji je za poražene zabio 26 koševa. "Zabili smo previše poena i opustili smo se u obrani misleći da je sve gotovo. Oni su to na kraju iskoristili i ja im čestitam", zaključio je Deng.

Rezultati:

Indiana Pacers - Milwaukee Bucks 81:84 Orlando Magic - Utah Jazz 104:99 Chicago Bulls - Sacramento Kings 98:102 San Antonio Spurs - Los Angeles Clippers 103:87 Phoenix Suns - Cleveland Cavaliers 91:109