Jug i deseti put u nizu svladao Mladost

Vaterpolisti Juga CO plasirali su se u finale regionalne Jadranske lige. Dubrovčani su u prvom polufinalnom susretu završnog turnira na svom plivalištu svladali Mladost sa 10:9 (2:3, 3:2, 2:3, 3:1)

6.5.2010.
23:34

Susret je odigran na bazenu u Gružu, a sudili su pred 1.500 gledatelja Štampalija iz Šibenika i Adžić iz Kotora.

JUG CO: Vićan, Vranješ 1, Bošković 3 (1), S. Sukno 3 (1), Joković 1, Seman, Marković, I. Sukno, Dobud 1, Bušlje, Drobac, Obradović 1, Šutalo, Nižić.

MLADOST: Brzica, Živković 2, Babić, Letica 2 (1), Petković, Milaković 1, Zubčić, Martinić, Karač, Muslim 3, Hinić, Buljubašić 1, Pavić, Lončar.

PETERCI: Jug CO 2 (2), Mladost 1 (1).

IGRAČ VIŠE: Jug CO 8 (5), Mladost 7 (4).

Vaterpolisti Juga došli su nadomak obrane naslova pobjednika Jadranske lige u kojoj su tijekom regularnog dijela natjecanja osvojili prvo mjesto. Večeras su u svom bazenu u uzbudljivoj završnici svladali starog rivala i četvrtoplasiranu momčad lige Mladost.

Utakmica je odlučena u posljednjoj četvrtini kada su domaćini golom Sandra Sukna prvi put poveli šest minuta prije kraja. S igračem više izjednačio je Boris Letica, a pobjedonosni pogodak za Dubrovčane postigao je 19 sekundi prije kraja, koristeći prednost igrača više, Paulo Obradović.

Ovom pobjedom Dubrovčani su došli u prigodu obraniti prošlogodišnji naslov najbolje momčadi Jadranske lige.

U drugom polufinalu Jadran je sa 12:6 bio bolji od Primorca.

Finalni susret na rasporedu je u petak u 20 sati, dok će se dvoboj za treće mjesto igrati u 18 sati.