'Izgubili smo, ali smo ih barem dobro istukli!'

Medveščak u polufinalu doigravanja EBEL lige gubi 2:0 od superjakog Red Bulla.

12.3.2010.
11:42

arti-201003110707006Mogu li junaci Ledene napraviti novo čudo? Teško, ali nemojte ih još otpisati. Nakon dvije utakmice polufinala protiv Red Bulla iz Salzburga, teško se oteti dojmu da je Medveščak svoj podvig već napravio u četvrtfinalu, kada je nakon 0:2 dobio četiri utakmice zaredom i dohvatio nemoguće.

arti-201003050609006Sjećamo se i da je nakon drugog poraza od Graza u policiji završio sjajni golman Robert Kristan, zbog vožnje u pijanom stanju, a na gol je stao rezervistaGašper Krošelj i odveo Zagrepčane u polufinale.

arti-201003090775006Možda je tada bilo nezahvalno nadati se da se sve može ponoviti i protiv Red Bulla, ali Zagreb je vjerovao. No, već je prva utakmica pokazala da je momčad iz Salzburga trenutno ipak jača od Zagrepčana. U drugoj je Ledena dvorana opet gorjela neviđenom snagom, ali Krošelj je već u 4. minuti primio pacerski gol 'iz svlačionice', da bi minutu poslije već bilo 2:0.

Trener Ted Sator vratio je na gol Kristana, Slovenac je opet branio nemoguće, ali gosti su na kraju napunili Kristanovu mrežu za konačnih 5:1.

arti-201003040830006"Ma nije Gašper kriv. Pa on je praktički sam pobijedio Graz. Događa se", branio je Kristan kolegu, premda je ovaj i sam priznao pogrešku s početka utakmice.

"Gubimo 2:0, ali sjetite se, tako je bilo i protiv Graza", upozorava Sator, dok su igrači redom istog razmišljanja.

Salzburg od finala dijele još dvije pobjede, ali Medvjedi planiraju skupo prodati kožu.

"Puno su bolji nego prije, ali barem smo dobili sve tučnjave", šalio se nakon susreta Mike Ouellette dok je strijelac jedinog gola domaćina Alan Letang ovako najavio nedjeljnu, treću utakmicu u Salzburgu.

"Mi smo fajterska ekipa i vjerujem da ćemo se uspjeti izvući iz ovoga", poručio je kapetan.