Ivici Kosteliću jedan bod u superveleslalomu

Najbolji hrvatski skijaš osvojio je 30. mjesto u superveleslalomu koji je održan u norveškom Kvitfjellu. Kostelić je za pobjednikom Kanađaninom Erikom Guayom zaostao gotovo dvije sekunde.

7.3.2010.
15:20

arti-201003060095006Ivica Kostelić je sa starta krenuo kao 26. i u cilj je ušao gotovo s najslabijim vremenom od onih koji su dotad završili utrku. I to mu je, međutim, bilo dovoljno za 30. mjesto i jedan bod, a za pobjednikom Kanađaninom Erikom Guayom je zaostao sekundu i 94 stotinke.

Natko Zrnčić-Dim je bio samo četiri stotinke sporiji od Kostelića (+1.98) te je zauzeo 32. poziciju ostavši izvan kruga skijaša koji osvajaju bodove.

Drugo mjesto na superveleslalomu u norveškom Kvitfjellu osvojio je Austrijanac Hannes Reichelt sa samo dvije stotinke zaostatka za Guayom.

Treću poziciju s istim vremenom podijelili su Švicarac Tobias Gruenenfelder i domaći skijaš Aksel-Lund Svindal, koji je se s novih 60 bodova ozbiljno uključio u utrku za ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu.

I dalje je vodeći Austrijanac Benjamin Raich s 1019 bodova, drugo i treće mjesto drže Švicarci Carlo Janka (973) i Didier Cuche (846), dok je Svindal sada četvrti (801). Kostelić je na šestoj poziciji ukupnog poretka sa 644 boda.

Utrka u Kvitfjellu bila je posljednja uoči finala Svjetskog kupa u Garmischu.