I Hajduk može nekog poniziti s 9:0!

Nakon što su prošlog vikenda proslavili svoj 100. rođendan u porazu od češke Slavije, Splićani su u petak gostovali u Dubrovniku gdje su do vrha napunili mrežu domaćina.

18.2.2011.
21:39

arti-201102150668006Hajduk je odradio gostovanje u Dubrovniku gdje je na Lapadu s visokih 9:0 (2:0) isprašio istoimenog županijskog ligaša. Dvoboj je popratilo nešto više od 3.000 navijača, a kao i prošlog vikenda - opet je napravljena velika bakljada. Doduše, ovog puta ne na zidinama, već na tribinama.

arti-201102170644006Iako Splićani nisu nastupili u najjačem sastavu, ipak su do vrha napunili mrežu domaćina. Dubrovčane je načeo Vukušić u 4. minuti, da bi kraja prvog poluvremena povisio Ahmad Sharbini (27).

arti-201102130294006U nastavku su mlade snage Hajduka priredile pravu feštu od golova. Prvo je Franko Andrijašević dva puta svladao vratara domaćih, da bi potom Duje Čop u samo pet minuta, od 75. do 80., zabio čak četiri pogotka! Konačnih 9:0 postavio je Mario Sačer.

U početnoj jedanaestorici Bilih zaigrali su Kalinić, Bulku, Maloča, J. Buljat, Jozinović, M. Ljubičić, Andrić, Tičinović, Trebotić, Vukušić i Ahmad Sharbini, dok su naknadno ušli Sačer, Čop, Andrijašević, Barišić, Ljubičić, Režić, Boljat i Mić.

Gostovanje Hajduka u Dubrovniku svojevrsna je zahvala za veliki doprinos Dubrovčana proslavi 100. rođendana. Nastavak Hrvatskog nogometnog prvenstva je u sljedeću subotu, a Splićani će dotad imati i provjeru kod Dugopolja.