Aktivistice AŽKZ-a u priopćenju postavljaju pitanje kakav primjer i poruku župan Tomašević šalje svim nasilnim muškarcima, ne samo u svojoj županiji već u cijeloj državi. "Nije teško zaključiti poruka glasi – "to što sam učinio nije strašan krimen, samo sam pretukao svoju vlastitu ženu". Tragičan stav, još tragičnija poruka koju je svojim nasilnim ponašanjem poslao u javnost", poručuju iz te organizacije.
Podsjećaju i na slučaj dožupana požeško-slavonske županije Vedrana Neferovića koji je nedavno, u statusu požeškog gradonačelnika, pretukao novinara lokalnog portala. "Obje nasilne osobe koje "pod normalno“ smatraju da su šake i nasilje prihvatljiv oblik komunikacije kada su na osobnoj razini nezadovoljni, zahtijevaju trenutnu ostavku na sve javne funkcije koje obnašaju, podrazumijevajući i zabranu budućeg javnog angažmana i djelovanja. To je najmanje što mogu i moraju učiniti", poručuju iz Autonomne kuće Zagreb.
Izrazile su slaganje s jednim od komentara na društvenim mrežama povodom tog događaja - da će "na kraju on dobiti odštetu za duševne boli i ozljedu šake, a žena će u zatvor ili ako ima dobrog odvjetnika, bude se izvukla sa uvjetnom”.
Iz Autonomne kuće su uputili kritiku na tvrdnju glasnogovornice požeško-slavnonske policije Ivane Radić "da policija ne daje informacije kada je u pitanju obiteljsko nasilje, zbog zaštite žrtve.“
"Na taj način policija skriva identitet visokopozicionirane osobe u političkom životu Hrvatske koja je nasilnik, a ne štiti njegovu žrtvu. Važno nam je ispraviti netočnu informaciju. U ovom slučaju ne radi se o obiteljskom, već o partnerskom nasilju. Žalosno je da policija ne razlikuje različite oblike nasilja", navode.
Netočnima ocjenjuju dio izjave policije da takvo postupanje štiti žrtvu. "Javna blamaža i prozivanje počinitelja, pogotovo ako obnaša važnu funkciju u službi građanstva, nužno treba prokazati i policija. Takve osobe nisu prihvatljive za obavljanje javnih dužnosti zbog svojeg nasilnog karaktera", poručuju u priopćenju.