Hrvatska pobjednik turnira: Poljska pregažena!

Hrvatski rukometaši pobjednici su turnira Interwetten u Wiener Neudstadtu nakon što su u zadnjem kolu svladali Poljsku s 25:21 (13:9).

9.1.2010.
22:20

arti-201001080594006Izabranici Line Červara su u trećem susretu u Austriji pružili i najbolju igru na turniru, a konačna razlika od četiri zgoditka premala je za pokazano na utakmici.

Od prvog do zadnjeg trenutka, naši su kontrolirali susret. Prednost je na poluvremenu bila četiri pogotka, a rasla je i do osam protiv oslabljenih Poljaka za koje nisu igrali ponajbolji igrači - bombarderi Karol Bielecki i Marcin Lijewski.

arti-201001080061006Hrvatska obrana funkcionirala je besprijekorno, za razliku od prve dvije utakmice s Mađarskom i Poljskom, a velike zasluge idu Mirku Aliloviću, koji je od prve minute na gol spustio roletu. Obranio je Mirko ukupno 13 udaraca, pa ga je Červar držao na golu većinu utakmice.

Kauboji su na trenutke igrali nadahnuto kao u najboljim danima, unatoč ponešto pomlađenom sastavu momčadi, a zabijali su gotovo svi dokazavši da i dalje mogu igrati izvanredno, kad razmišljaju momčadski.

Odličnu utakmicu protiv ne baš apsolutno motiviranih Poljaka odigrali su Kopljar i Zrnić, a u drugom poluvremenu Valčić. Priliku je ponovno dobio i oporavljenik Lacković, a od dva razigravača, Balić je igrao prvo poluvrijeme, a Duvnjak veći dio drugog.

Na Interwetten turniru Hrvatska je ranije igrala neriješeno s Mađarskom (30:30), te je pobijedila domaćina Austriju s 38:29.

Europsko prvenstvo u Austriji započinje 17. siječnja.