Hajduk u seriji: Ibričić izbušio vratara Chelseaja

Splićani su na krilima petarde protiv Slavena došli u Zaprešić i napunili mrežu Intera. Dvaput je budućeg vratara Chelseja Delača matirao Ibričić, a jednom Strinić.

6.3.2010.
19:00

Zaprešić. Stadion Intera. Gledatelja: 3.500. Sudac: Draženko Kovačić (Križevci). Strijelci: 0:1 - Strinić (18), 0:2 - Ibričić (60), 0:3 - Ibričić (82).Stanko Poklepović ipak nije pričao 'u prazno'. Iskusni trener je nakon velike domaće pobjede nad Slavenom najavio da bi Hajduk mogao ući u seriju pobjedu i njegove su se riječi obistinile na gostovanju u Zaprešiću. Nakon laganog 'kašljucanja' na početku utakmice, Splićani su već u 18. minuti došli do prednost, a strijelac je bio potencijalni reprezentativac Ivan Strinić udarcem s vrha šesnaesterca.

Nakon toga su gosti zagospodarili travnjakom, imali još nekoliko izglednih prilika, ali je domaći vratar Mario Delač, kojeg su gledati i skauti njegovog novog kluba Chelseaja, uspio obraniti sve njihove pokušaje. Doduše, Splićani su zabili pogodak uoči odlaska na odmor, ali je pomoćni sudac je Novoselnik dosudio zaleđe strijelca Tomasova.

<inlinemediaobject><imageobject><imagedata fileref="https://net.rtl.hr/i/portal/images/moduli/plavi-top-rub-left.gif"/></imageobject></inlinemediaobject>Ljestvica HNL-a<inlinemediaobject><imageobject><imagedata fileref="https://net.rtl.hr/i/portal/images/moduli/plavi-top-rub.gif"/></imageobject></inlinemediaobject>

Interov golman je ipak bio nemoćan u 60. minuti kada je Anas Sharbini prošao po lijevoj strani i idealno uposlio Senijada Ibričića za povećanje splitskog vodstva. Ibro je u 82. minuti sjajnim udarcem potvrdio pobjedu Hajduka koja ga je dovela na samo tri boda minusa od trenutno drugoplasirane Cibalije. Rijeka. Stadion Kantrida. Gledatelja: 1.500. Sudac: Marijo Strahonja (Zagreb). Strijelac: 0:1 - Malčić (12), 1:1 - Križman (73).Vinkovčani su na Kantridu stigli sa statusom najbližih pratitelja lidera Dinama i to su pokazali već na samom početku dvoboja. U 12. minuti Željko Malčić je sjajno naciljao iz slobodnog udarca i pogodio za pomalo iznenađujuće vodstvo gostiju.

U nastavku utakmice Riječani su bili bolji, ali je obrana Cibalije odolijevala svim njihovim napadima. Vinkovački bedem je popustio u 73. minuti kada je sve obavio omaleni Fernandez, a pogodak je zabio Sandi Križman donijevši domaćinima vrijedan bod. Koprivnica. Gradski stadion. Gledatelja: 1.500. Sudac: Ante Vučemilović (Osijek). Strijelci: 0:1 Alispahić (19), 1:1 Tepurić (41), 1:2 Medvid (45), 2:2 Rogulj (45+1).Gledatelji u Koprivnici su samo u prvom poluvremenu mogli uživati u golijadi, jer su u nastavku dvoboja mreže iznenađujuće mirovale. Šibenčani su prvi došli do prednosti udarcem Alispahića u 19. minuti, no treba reći da je loptra na putu prema mreži udarili nekoliko igrača, mijenjala putanju i na kraju prevarila domaćeg vratara.

Farmaceuti su također pomalo s(p)retno izjednačili u 41. minuti preko Tepurića, a onda je uslijedio vatreni finiš poluvremena. U 45. minuti je Medvid opet doveo Šibenik u vodstvo, da bi u sljedećoj akciji poravnao Kaja Rogulj i postavio, pokazalo se kasnije, konačni rezultat utakmice. Zadar. Stadion u Stanovima. Gledatelja: 2.000. Sudac: Damir Batinić (Osijek): Strijelci: 0:1 - Jerneić (44), 1:1 - Santini (90-11m). Momčad Igora Pamića je na teškom gostovanju u Stanovima imala sva tri boda u džepu, no na samom isteku utakmice Karlovčani su ostali bez punog plijena. Goste je u 44. minuti u vodstvo doveo Josip Jerneić nakon što je iskoristio nepažnju domaće obrane. Zadrani su se izvukli u 90. kada je Santini realizirao najstrožu kaznu i spasio domaćine od poraza. Zagreb. Stadion Maksimir. Gledatelja: 200. Sudac: Fran Jović (Zagreb). Strijelac: 1:0 - Bule (15).Igor Štimac i njegovi Pjesnici tonu sve dublje. Iako je Štico najavljivao proljetni 'boom', Zagreb je nakon poraza od Lokomotive potonuo na pretposljednje mjesto HNL-a, a i 'fenjeraš' Croatia iz Sesveta pobjedom se primaknula na pet bodova minusa. Utakmicu na stadionu Maksimir odlučio je Nino Bule u 15. minuti zabivši svoj već 10. pogodak ove sezone. Varaždin. Stadion Varteksa. Gledatelja: 1.000. Sudac: Jurica Mihalj (Velika Mlaka). Strijelci: 0:1 - Anđelković (64), 0:2 - Šehić (72).Neisplaćenim plaćama i učestalim štrajkovima opterećeni nogometaši Varteksa su u prvom poluvremenu imali incijativu, ali pogodaka nije bilo. I u nastavku dvoboja su Varaždinci opasno prijetili preko Smrekara, kojem je čak poništen gol zbog zaleđa, te Brezovca, ali u jeku njihove dominacije gosti su poveli. Strijelac je u 64. minuti bio Anđelković. Osam minuta kasnije poraz Varteksa potvrdio je Asim Šehić, koji je pobjegao domaćoj obrani i iz drugog pokušaja svladao domaćeg vratara. Zagreb. Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 100. Sudac: Davor Grizelj (Vinkovci). Strijelci: 1:0 - Pokrajčić (31), 2:0 - Zubak (43), 2:1 - Vuka (70-11m).Posljednja momčad HNL-a, koja ove sezone mijenja trenere kao čarape, možda je konačno pronašla pravog čovjeka za taj posao. Goran Jerković je naslijedio Adolfa Pintera nakon potopa protiv Dinama (0:6) i odmah upisao tek drugu pobjedu Sesvećana ove sezone. Žrtva je bila Međimurje koje su svojim pogocima dokrajčili Pokrajčić i Zubak junior. Počasni gol za goste iz Čakovca zabio je Marijan Vuka iz jedanesterca u 70. minuti.