Graz osvojio Ledenu: Medveščak u teškoj situaciji

U drugoj utakmici četvrtfinala doigravanja hokejaši Medveščaka su pred svojim navijačima i drugi put poraženi od Graz 99ersa.

24.2.2010.
0:10

Početak utakmice u Ledenoj dvorani Doma sportova obilježila su isključenja, po dva sa svake strane, no momčadi nisu iskoristile igrača više na ledu. Pred kraj prve trećine Medveščak je u samo minutu i pol došao do dva pogotka.

Prvo je Mike Ouelette na asistenciju Hecimovica i Guidarellija svladao vratara Fabiana Weinhandla, a potom je Alan Letang također pogodio austrijsku mrežu.

Nažalost, Medvjedi nisu zadržali visoku prednost i 47 sekundi prije isteka trećine primili su gol kojeg je za Graz postigao Warren Norris. U drugoj dionici utakmice Medveščak je, kao i u prvom dvoboju u Graz – stao, što su gosti iskoristili.

Domaćine su 'uništila' i brojna isključenja, pa su u prvih 10 minuta druge trećine van igre na dvije minute morali Kenneth Macaulay, Joel Prpic i Brad Smyth, ovaj potonji zbog previše igrača na ledu (?!).

Graz je preiskusna momčad da to ne bi iskoristila i Smythovo isključenje su pretvorili u 2:2 preko Jean Philippea Paréa. U posljednoj trećini Zagrepčani su potpuno pali i primili čak tri pogotka u nizu.

Strijelci za austrijsku momčad bili su opet Paré, Greg Day, te također dvostruki strijelac Norris. Poraz Medveščaka je ublažio Macaulay u 55. minuti.