Federer napravio novo čudo, Čilić razočarao!

Šesterostruki wimbledonski pobjednik i branitelj naslova od prošle godine, bio je na rubu ispadanja u 1. kolu najvećeg svjetskog turnira i to od Kolumbijca Alejandra Falle.

21.6.2010.
21:09

arti-201006210515006 Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić okončao je svoj nastup u ovogodišnjem Wimbledonu već u 1. kolu, bolji od njega bio je Nijemac Florian Mayer sa 6:2, 6:4, 7:6 (1) nakon dva sata igre.

Čiliću je ovo prvo ispadanje u 1. kolu nekog Grand Slam turnira nakon Wimbledona 2007. Bio je to prvi meč Čile i Mayera, o kojem najbolje govori statistika. Nijemac je čak 16 puta imao break-priliku, od čega je iskoristio tri šanse, dok je Međugorac samo dva puta mogao protivniku oduzeti servis, ali ije uspio.

U tie-breaku trećeg, odlučujućeg seta, Nijemac je Marinu prepustio samo jedan poen, takav je to bio meč.

Odmah prvoga dana turnira tenisača u Wimbledonu ispala su obojica naših Davis Cup reprezentativaca, prije Čilića izgubio je i Ivan Ljubičić, što je vrlo zabrinjavajuća vijest za izbornika Gorana Prpića s obzirom da je do četvrtfinalnog susreta Davis Cupa protiv Srbije u Splitu ostalo još manje od tri tjedna.

Hrvatska i Srbija igrat će u Splitu od 9. do 11. srpnja.

Nevjerojatni Roger Federer uspio je preokrenuti 0:2 u setovima i izbjeći mogućnost da postane prvi branitelj naslova koji je ispao u 1. kolu nakon Lleytona Hewitta 2003. godine kojega je tada svladao naš Ivo Karlović.

Falla je dobio prva dva seta sa 7:5, 6:4, a u trećem je kod rezultata 4:4 imao tri vezane break-lopte (0:40), no Federer se uspio spasiti i dobiti treći set sa 6:4.

arti-201006210510006U četvrtom setu Falla je napravio rani break koji je držao do vodstva 5:4, te je stigao do servisa za meč. Ipak, Kolumbijac nije izdržao pritisak i Federer je uspio vratiti "break" zaostatka, a potom je u tie-breaku uspio poravnati na 2:2 u setovima.

To je bilo previše za Fallu koji u petom setu nije više imao šanse, pa je ta posljednja dionica pripala Fedexu sa zastrašujućih 6:0.