Evo zašto se Ćorluka potukao

'Charlie je bio uzrujan što se Ekotto u toj situaciji nije odmah vratio i pokrio svoj dio terena. Benoit je inače jako čudan momak. Pomalo je 'tvrd' i zapravo teško govori engleski.

22.3.2010.
14:30

arti-201003200178006Čudna situacija koja se dogodila drugom poluvremenu utakmice Stokea i Tottenhama i dalje je predmet zanimanja otočkih medija. Zašto je Benoit Asou-Ekotto napao Vedrana Ćorluku uputivši mu pritom nekoliko sočnih psovki?, pitaju se Englezi, kao i mnogi koji su uživo vidjeli 'žutu minutu'.

Pola sata prije kraja susreta, u jeku napada i vodstva Tottenhama, došlo je do fizičkog suokoba dvojice bekova Spursa. Ekotto je u jednoj akciji pucao pored gola, Ćorluka mu je, čini se, nešto prigovorio, a Francuz se zaletio i svom ga snagom udario u prsa. Tučnjavu suigrača spriječio je najbliži igrač Stokea, a potom su između Ćorluke i Ekotta uletjeli i suigrači.

Par minuta poslije, iznervirani Ekotto skrivio je jedanaesterac, domaćini su poravnali, a pobjedu gostima osigurao je Niko Kranjčar eurogolom za konačnih 2:1 pet minuta prije kraja susreta.

Svi Tottenhamovi igrači slavili su nakon utakmice četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka, skakali i grlili se, a Ekotto je sam otišao prema svlačionici.

Menadžer SpursaHarry Redknapp je na zanimljiv način objasnio čudno ponašanja 26-godišnjeg Francuza.

"Charlie je bio uzrujan što se Ekotto u toj situaciji nije odmah vratio i pokrio svoj dio terena. Benoit je inače jako čudan momak. Pomalo je 'tvrd' i zapravo teško govori engleski. Ako mu nešto kažete, teško će prava misao doprijeti do njega. Pa ovdje je već nekoliko godina, a i dalje jedva natuca, jednako loše kao i kad je došao", objašnjava Redknapp.

Engleski novinari su Harryja pitali i zašto je Ekotto otišao sam s terena.

"Vjerojatno nije znao rezultat, valjda je mislio da je ostalo neriješeno. Ma on će u srijedu opet igrati sjajno, ali vjerojatno neće ni znati protiv koga igra. Takav je on. Gotovo nestvaran. Nešto mu govorite, a on odšeta i misli koju će si pjesmu pustiti kad stavi slušalice", zaključio je Rekdnapp priču o 'sukobu u Tottenhamovoj svlačionici'.