Engleska utakmica sezone

Fenjeraš engleske druge lige gubio je na svom terenu sa 4:0 nakon samo 38 minuta. Međutim, u isto toliko minuta Peterborough je u nastavku uzvratio Cardiffu i u ludoj završnici izjednačio na 4:4!

1.1.2010.
20:23

Dvoboj posljednjeplasiranog Peterborougha i jedne od najboljih gostujućih momčadi, te ukupno četvrte na tablici - Cardiffa, nije obećavala mnogo zabave i bodova za domaćine. Riječ je o drugoj engleskoj ligi ili Coca-Cola Championship League.

I upravo je tako i krenulo, Cardiff je od prve minute na London Roadu potisnuo bijele i s dva pogotka Ledleya (6, 23) stekao rano vodstvo. No, tu nije stao, očekivao se barem nekakav odgovor domaćina, no i dalje je igrala samo jedna momčad - ona u žutim dresovima.

Jay Bothroyd s ruba šesnaesterca povisio je na 0:3 u 34., a četiri minute kasnije pridružio mu se i Peter Whittingham.

Gotovo deset tisuća ljudi na tribinama ostalo je šokirano izvedbom njihovih ljubimaca. Nitko nije očekivao čudo Peterborougha, ali ni poker u njihovoj mreži. Barem ne u manje od 40. minuta.

Trener kluba s London Roada nije imao puno izbora, te je morao mijenjati u nastavku.

Igrala se 51. minuta kada su bijeli prvi put zabili - Josh Simpson, jocker s klupe nekako je provukao loptu pokraj gostujućeg vratara i barem malo obradovao navijače na tribinama.

Petnaestak minuta potom posljednjeplasirana momčad utrpala je još jedan pogodak. U 68. precizan je bio Lee. Međutim, nakon dva pogotka domaćini su opet malo pali, te je izgledalo da je poraz od 2:4 maksimum koji mogu izvući iz ovog susreta.

Međutim, s tim se nije složio George Boyd, kapetan Posha, koji je lijepo pogodio na isteku posljednje minute. Međutim, do kraja je bilo ostalo vrlo malo vremena.

I na kraju, čudo se ipak dogodilo - Peterbourgh je izjednačio na 4:4! Duboko u sudačkoj nadoknadi, kada su svi pred vratima Cardiffa, u jednoj gužvi opet se najbolje snašao Simpson i drugim pogotkom donio vrijedan bod, u kojeg je nakon 38. minuta rijetko tko vjerovao.

"Ne želim vidjeti niti jednog svog igrača, pogotovo Bothroyda. On je jedan od onih koji je odlučio igrati po svome, zato je i završilo ovako. Moram se smiriti pa ću onda razgovarati s njima. No, drugo poluvrijeme je bio horor. Moji nogometaši nisu slušali moje upute. Mislili su da je utakmica gotova kod 4:0 i sve su upropastili. Pustili smo protivnika da se vtrati nakon što je bio mrtav", izjavio je bijesni menadžer Cardiffa David Jones.

Osam golova, sjajan povratak fenjeraša sa 0:4, gotovo deset tisuća ljudi na tribinama, a riječ je o drugoj ligi engleskog nogometa - dovoljno da ugledni otočki nogometni portali proglase utakmicom sezone.