KRAJ: / Svaka čast! Bilićeva 'alibi' momčad ipak rasturila!

Hrvatska nogometna reprezentacija na pulskom stadionu Aldo Drosina igra prvu pripremnu utakmicu za Europsko prvenstvo. Protivnik Vatrenima je hit prošlih kvalifikacija, momčad Estonije.

25.5.2012.
16:53

Pula. Stadion: Aldo Drosina. Gledatelja:8.000.

Hrvatska: Subašić - Vida, Ćorluka (od 80. Vrsaljko), Schildenfeld (od 45. Šimunić), Strinić - Iličević (od 60. Rakitić), Dujmović (od 45. Vukojević), Badelj, Perišić (od 45. Kranjčar) - Kalinić, Eduardo (od 60. Mandžukić)

Estonija: Pareiko - Šišov, Kudron, Klavan, Kruglov - Konsa, Vassiljev, Dimitrijev, Kink - Saag, Oper.

Strijelci: Ćorluka (17'), Kalinić (20'), Vukojević (81'), Vassiljev (83')

KRAJ UTAKMICE!

83' Gol za Estoniju! Opalio je Vassiljev iz slobodnjaka, lopta je na putu pogodila Vukojevića i prevarila Subašića.

81' Gooool za Hrvatsku! Odlično je Kranjčar pronašao Vrsaljka na desnom boku, a ovaj tek što je zamijenio Ćorluku, šalje precizan ubačaj za Vukojevića koji pogađa za 3:0.

77' - Novi pokušaj Kalinića! Izigrali su naši igrači Estonce na sredini terena nakon čega je Kalinić odapeo po tko zna koji put. Ovoga je puta pokušao s vrha šesnaesterca s desne strane, udarac je bio snažan, ali ga je gostujući vratar uspio obraniti.

69' - Udarac Rakitića. Ubačaj s lijeve strane odbila je estonska obrana, lopta je došla do Rakitića koji silovito tuče, ali preko vrata. Samo minutu kasnije Kalinić je opalio s 25 metara, a gostujući vratar krajnjim naporom izbio loptu u korner.

64' - Pokušaj Estonaca! Iz velike je daljine Vassiljev pokušao iznenaditi Subašića, ali je naš vratar bio na mjestu. Hrvatska u drugom dijelu igra puno sporije, nakon izlaska Perišića i Eduarda potpuno smo stali.

60' - Dvije promjene u sastavu Hrvatske. Igru su napustili Eduardo i Iličević, a Bilić je na teren poslao Mandžukića i Rakitića.

57' - Pokušaj Vide! Dobro su Vatreni izigrali obranu gostiju, sam je na desnoj strani ostao Vida, nećkao se hoće li ubaciti ili pucati, a na kraju je odabrao nešto između. Ispala je laka obrana za Pareikoa.

54' - Još jedan pokušaj Estonaca! Bljesnula je kontra gostiju, nakon nekoliko dobrih i kombinatornih poteza na osamnaest metara iz kosa ostao je Oper, silovito opalio i opet promašio vrata Subašića.

50' - Pokušaj Estonaca!Kink je povukao loptu do hrvatskog šesnaesterca, namjestio se na udarac, ali nije bio precizan.

46' - Krenuo je nastavak susreta! U igru ulaze Šimunić, Vukojević i Kranjčar koji su zamijenili Schifu, Dujmovića i Perišića. Nekoliko promjena pravili su i Estonci.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43' Sjajni Iličević, pokušaj Kalinića! Još je jedan slalom na desnom boku napravio Iličević, ubacio je u sredinu za Kalinića koji glavom tuče ponovno u gostujućeg vratara.

37' - Kalinić prijeti. Ubačaj u sredinu prihvatio je Perišić, produžio za Kalinića koji se odlično oslobodio svog čuvara, ali je s nekoliko metara udaljenosti pucao ravno u vratara Pareikoa.

36' - Nova prilika za Hrvatsku. Sjajan ubačaj Iličevića na glavu Vide, no lopta je odsjela na gredi.

35' - Publika na nogama! Igra na terenu se malo razvodnila, ali su se zato za sjajnu atmosferu pobrinule pulske tribine.

25' - Prilika za Estoniju! Snažno je iz daljine, s nekih 25 metara opalio Vassiljev. Lopta je umalo završila u mreži Subašića.

20' GOOOL za Vatrene! Nastavili su naši nogometaši pritiskati goste. Nakon pokušaja Perišića i Eduarda, stigao je novi pogodak. Eduardo je na lijevoj strani petom pronašao Perišića koji je u sredini ubacio za samog Kalinića, a ovaj bez problema gura loptu u mrežu.

17' GOOOOL za Hrvatsku! Ubacio je Iličević iz kornera, Kalinić je prebacuje za Ćorluku, a ovaj s nekoliko metara snažnim udarcem 'para' estonsku mrežu.

10' - Još jedan mlaki pokušaj Vatrenih!Vida je ubacio iz daljine, Kalinić je bio najviši u skoku, ali njegov udarac nije bio opasan.

6' - Prilika za Hrvatsku. Ubacio je Iličević u kazneni prostor Estonaca, najviši u skoku bio je Eduardo, glavom puca od zemlje, ali estonski vratar izbacuje u korner.

4' - Estonci prijete.Konsa je prošao po lijevom boku, ubacio, a lopta je došla do Opera koji iskosa šalje loptu preko vrata!

1' - Utakmica je počela!

Bilić je najavio kako protiv Estonaca neće igrati u najjačem sastavu, već će dati priliku onima koji se moraju dokazati da su baš oni materijal za EURO. 'Rezultat je u drugom planu', najavio je Slaven.

U kakvoj su formi trenutno Vatreni, saznat ćemo večeras!

Kao što nalaže tradicija na sam dan utakmice, Bilić je svoje igrače izveo u jutarnju šetnju. Dan kao stvoren za protegnuti noge, sunce je ugrijalo rovinjsku ACI Marinu taman toliko da igrače napuni pozitivnom energijom.

Na uhu Modrića i Ćorluke stalno je bio mobitel, pogled Ivana Perišića prikovan je za iPhone (stalno igra igrice), a Olić i Kranjčar šetnju su proveli u ugodnom razgovoru. Pored njih je u dobrom raspoloženju projurio Josip Šimunić i dobacio:

"Nema nervoze, vidite", kazao je nasmiješeni Joe u prolazu i aludirao na medijske natpise posljednjih dana.

Potom je za oko upao povez na Eduardovoj ruci. Što se zapravo dogodilo? Dudu je na posljednjem treningu imao žestoki obračun s lutkom na napuhavanje. Mlatio ju je rukama i nogama, no izgleda kako je na kraju ipak on izvukao deblji kraj.

"Ma samo sam se malo laktario", dobacio je dobro raspoloženi Dudu.

"Dobio je udarac u ruku, ima malu oteklinu mekih tkiva pa smo mu stavili oblog. Očekujemo promptno poboljšanje njegova zdravstvenog statusa", naglasio je dr. Jurica Rakić za Večernjak.

Potom su se reprezentativci zaputili na ručak nakon kojeg slijede posljednje upute prije susreta s Estonijom.

"Sastav vam neću reći. Mogu vam reći da ekipa koja istrči sigurno neće zaigrati protiv Irske. Neke igrače još ćemo odmarati, jer su u fazi regeneracije, a Estonija služi da igračima koji se bore za mjesto pružimo prigodu", istaknuo je Bilić na posljednjoj konferenciji za novinare.

"Na utakmici protiv Estonije ne moraju ludovati, ne traži se nešto ekstremno, ali ta utakmica će dijelom biti pokazatelj i utjecat će na moju odluku", naglasio je Nane.