Dinamo remizirao, a Vaha se umalo potukao!

Dinamo je u prijateljskom susretu remizirao s bukureštanskom Steauom 1:1, a strijelac za Modre bio je donedavno otpisani Pedro Morales.

2.2.2011.
21:21

arti-201102020306006Steaua je od samog početka bila bolja momčad. Dominirali su Rumunji brzinom i tempom, a da nije bilo Kelave sigurno bi i poveli. Najbolju šansu igrači Steaue imali su u 9. minuti nakon greške Bišćana - Surdu je izašao sam pred Kelavu, ali Dinamov vratar je odlično reagirao i obranio njegov udarac.

arti-201101310691006U 28. minuti Badelj je napravio malo žešći prekršaj na sredini terena, a odmah je skočila klupa Steaue, gotovo da su Rumunji predvođeni trenerom Mariusom Lacatusom ušli u teren, ali brzo su se vratili. Strateg Modrih, Vahid Halilhodžić, počeo im je mahati da se smire i lagao koračao prema njihovoj klupi. Tako su korak po korak Lacatus i Halilhodžić došli jedan do drugoga, unijeli se u lice, došlo je navodno i do verbalnog obračuna, ali većeg incidetna ipak nije bilo jer su se brzo umješali igrači i ostali članovi struke koji su sjedili na klupi. Taj događaj kao da je probudio Zagrepčane u nastavku utakmice.

arti-201101310102006Od tog trenutka Dinamo je zaigrao bolje, angažiranije što je rezultiralo vodstvom u 37. minuti. Morales je odlično izveo slobodni udarac, doveo Zagrepčane u vodstvo od 1:0. U nastavku je dobru prigodu imao Kramarić, no za malo je bio neprecizan. U 51. minuti Steaua je pogotkom Bilasca poravnala na 1:1. Nakon primljenog pogotka Dinamo se nije opet uspio nametnuti Rumunjima. Bila je to čvrsta utakmica, prava priprema u kojoj nije nedostajalo žestine.

arti-201102010928006Sastav Dinama: Kelava - Vrsaljko, Bišćan, Mesarić, Ibanez – Badelj, Brezovec – Kramarić, Morales, Sylvestr – Beqiraj, a još su igrali Barbarić, Rukavina, Ademi (na poziciji stopera), Chago...