Dinamo rekordno na oproštaju s Hercegovinom!

Hercegovačku turneju Zagrepčani su završili utakmicom protiv kluba u kojem je nogometnu karijeru počeo njihov trener.

26.1.2010.
19:46

Hrvatski prvak trijumfalno je zaključio pripreme u Hercegovini. U gradu gdje je kao junior Krunoslav Jurčić počeo stvarati nogometno ime Dinamo je sa 3:1 pobijedio NK Grude, člana međužupanijske lige BiH.

Utakmici nije nedostajalo zanimljivih detalja – BBB su na travnjak bacali dimne bombe, Ilija Sivonjić je opet promašivao nemoguće (sa sedam metara umjesto praznih vrata pogodio stativu op.a.), Zagrepčani su posljednjih pola sata dvoboja igrali s 10 igrača jer se ozlijedio Domagoj Antolić, a Jurčić je već iskoristio sve zamjene.

No, i prije toga je u Hercegovini omiljeni gost iz Zagreba riješio pitanje pobjednika. U šestoj minuti je pogodio Morales na asistenciju Vrsaljka. Samo osam minuta kasnije Morales je asistent, a glavom nakon kornera je domaću mrežu pogodio Ivica Vrdoljak.

U 56. minuti se u listu strijelaca upisao i mladi Andrej Kramarić baš na dodavanje kasnije ozlijeđenog Antolića. Nogometaši Gruda su u 61. minuti preko Mikulića samo uljepšali konačan rezultat i razveselili oko 2000 gledatelja na igralištu Elić luke.