Filmska potjera za kradljivcima bicikla na zagrebačkim ulicama

Krađe bicikla na zagrebačkim ulicama i u haustorima nisu rijetke, osobito u ovo doba ''biciklističke sezone''.

16.9.2013.
11:42
VOYO logo

Zahvaljujući savjesnom građaninu koji je uočio sumnjive ljude koji se ''motaju'' oko susjedinog haustora u Zagrebu i brzoj reakciji policijskih djelatnika, uhićena su dva kradljivca bicikla.

Sve se događalo vrlo brzo, a žena kojoj je nedavno ukraden bicikl, zahvaljujući brzoj reakciji susjeda, srećom nije ostala i bez drugog.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Susjed, haustor do mog izlazio je van i na prilazu zamijetio dva muškarca koja prije nije viđao. Jedan je ušao u moj haustor dok je drugi ostao na prilazu čekajući'', ispričala je.

Susjed je bez razmišljanja i oklijevanja pojurio svojim autom za kradljivcem i istovremeno zvao policiju. No, nakon određenog vremena shvatio je da nema šanse autom uloviti kradljivca na biciklu, pa se vratio na mjesto zločina i zadržao pomagača kojeg su ubrzo ''pokupili" policajci te iskoordinirali daljnju akciju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kradljivac je uhvaćen, a bicikl vraćen vlasnici. Sve se odigralo u samo sat vremena.

''Dakle, kvalitetne informacije jednog građanina i suradnja s policijom, omogućila je hvatanje kradljivaca i meni je bicikl vraćen. Bicikli se kradu non - stop, koliko ih se pronađe, a koliko ne, pitanje je, jer oni iz Zagreba završavaju u drugim gradovima (ili državama), a iz drugih gradova se prodaju u Zagrebu'', rekla je vlasnica bicikla, koja je prije samo nekoliko mjeseci bila žrtva slične krađe, piše mojbicikl.hr.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prvi savjet: Ne kupujte ukradene bicikle. Koliko god vam se čini da ćete dobro proći i uštedjeti, činite medvjeđu uslugu svima. Zakon ponude i potražnje: puno onih koji kupuju bez provjere, puno kradljivaca. Provjerite porijeklo bicikla i prodavača. Tražite, ako je stari bicikl da ga prilikom kupnje registrirate, ako nema garanciju i račun.

Drugi savjet: Reagirajte na sumnjivo ponašanje u vašem haustoru i na javnom prostoru. Ako mislite da je preopasno osobno za vas da ulazite u sukob sa kradljivcem nimalo nije opasno nazvati 112 ili 192 i prepustiti da policija provjeri i djeluje. To je samo jedan telefonski poziv.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Treći savjet: Prijavljujte krađe. Neka vam ne bude teško, bez obzira na vrijednost bicikla, otići u policijsku postaju na području na kojem je bicikl ukraden i prijaviti krađu. Policija i kada nađe bicikle često nema prijave i ne mogu ih vratiti vlasniku, te nakon godinu dana šalju te bicikle na dražbu. Na dražbi i ako prepoznate svoj bicikl, a niste prijavili nestanak – moći ćete ga kao i bilo tko drugi samo kupiti. Ukoliko nemate prilikom prijave krađe sliku niti broj okvira, dajte što detaljniji opis bicikla policijskom djelatniku.

Skriveno u raju
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo