Čilić i Karlović nalupali bezobraznu braću Lapentti

Treći, pobjednički bod Hrvatskoj u dvoboju 1. kola Svjetske skupine Davis Cupa protiv Ekvadora donio je par Čilić-Karlović, kojeg ni stalne provokacije braće Lapentti nisu izbacile iz takta.

6.3.2010.
20:03

arti-201003050524006Teniska reprezentacija Hrvatske plasirala se u četvrtfinale Davis Cupa nakon što je u Varaždinu povela protiv Ekvadora s nedostižnih 3:0. Pobjednički bod domaćinama donio je par Ivo Karlović i Marin Čilić, koji su svladali ekvadorsku braću Giovannija i Nicolasa Lapenttija sa 7:6 (3), 6:3, 7:5.

Iako su prvi put u Davis Cupu zaigrali u paru, Karlović i Čilić su ubilježili uvjerljivu pobjedu protiv uigrane ekvadorske kombinacije. Najveća borba vodila se u prvom setu u kojem je hrvatski par imao tek jednu loptu za obrat, ali i više živaca u tie-breaku.

Drugi set počeo je ekvadorskim osvajanjem Karlovićeva servisa, ali su hrvatski tenisači odmah uzvratili u sljedećem gemu. Tada su počele sitne provokacije gostujući tenisača. Mlađi Lapentti je čak usred jednog poena razgovara sa sucem i omeo Čilića na udarcu.

Došlo je do prekida i rasprave s glavnim sucem, ali odluka nije promijenjena i hrvatskoj kombincije je dosuđen aut. Ekvadorci su time samo naljutili hrvatske divove, koji su još jače stisnuli i odmah još jednom uzeli suparnički servis, a nedugo nakon toga lakoćom priveli drugi set kraju.

Ni u trećem setu se gosti nisu primirili, tražili su dolazak supervizora na teren, govorili o ometanju s tribina, čak su tražili da se publici pročitaju pravila ponašanja (?!). Srećom, hrvatski navijači nisu još dugo morali trpjeti bezobrazne Ekvadorce. U 11. gemu su hrvatski tenisači napravili break, a onda je Čilić sigurnim servisima donio četvrtfinale Hrvatskoj, koje će od 9. do 11. srpnja igrati s pobjednikom dvoboja Srbija - SAD. Teniska reprezentacija SAD-a smanjila je rezultat na 1-2 u susretu 1. kola Svjetske skupine Davis Cupa protiv Srbije u Beogradu.

Amerikance su u igri za četvrtfinale zadržali Bob Bryan i John Isner, koji su u igri parova svladali Janka Tipsarevića i Nenada Zimonjića sa 7:6 (8), 5:7, 7:6 (8), 6:3. "Očekivali smo težak meč, pa me raduje činjenica da smo sve završili u tri seta. Najvažnije je da smo u četvrtfinalu i da smo pružili mogućnost da u nedjelju u Davis Cupu debitiraju Veić i Dodig", izjavio je Marin Čilić.