Cibona napravila što nitko u Hrvatskoj nikad nije!

Košarkaši Cibone osvojili su naslov prvaka Hrvatske nakon što su u petoj finalnoj utakmici u Zagrebu svladali Zadar s 95:73 (51:43) za konačnih 3:2 u pobjedama. Ciboni je to 16.

10.6.2010.
22:31

arti-201006080706006Utakmica je počela zabrinjavajuće za domaće. Zadrani su u 7. minuti poveli sa sedam razlike, no Cibosi su u tom trenutku napravili seriju 10:0 i na prvi odmor otišli s tri koša prednosti (24:21).

Radošević i Vukušić nastavili su pobjednički hod Vukova odmah na početku druge četvrtine, a kad su im se pridružili Tomas i Gordon, bilo je jeasno da će Jusup i društvo teško do preokreta. Na odmor se otišlo sa za goste podnošljivih osam razlike (51:43), a najbolji pokušaj za preokret Zadrani su napravili u trećoj dionici, kad su se pod naletom Pleisteda i Stipčevića približili Ciboni na par koševa razlike.

Ipak, u tom je trenutku Perasović iskoristio veliku prednost Zagrepčana, dužu klupu, i ubrzo je razlika ponovno otišla preko deset koševa, da bi na kraju završilo +23. Velikoj pobjedi kumovao je i odličan postotak šuta za tricu Cibosa, koji su od 28 pokušaja ubacili točno pola.