Četverac na pariće osvojio München

Hrvatska posada u sastavu David Šain, Martin Sinković, Damir Martin i Valent Sinković pobijedila je na drugoj regati Svjetskog veslačkog kupa u Münchenu.

20.6.2010.
15:15

Hrvati su u finalnoj utrci vodili od starta do cilja. Hrvatski četverac na pariće slavio je i prije tri tjedna na prvoj regati Svjetskog kupa na Bledu.

Drugo mjesto u finalu pripalo je njemačkoj posadi, a treći su bili Britanci.

Druga hrvatska posada u finalnim utrkama u Münchenu bio je osmerac u sastavu Ante Janjić, Marin Bogdan, Silvio Supić, Nikša Skelin, Vitomir Čavrlj, Alen Banovac, Siniša Skelin i Darko Malbašić, koji je završio na petom mjestu.

Hrvatski osmerac dobro je počeo utrku, nakon 500 metara bio je treći, a nakon toga je držao četvrtu poziciju, no u posljednjih 500 metara utrke prestigli su ih Britanci i Poljaci.

Pobjeda je pripala Nijemcima, drugi su bili Kinezi, a treće mjesto osvojila je britanska posada.