Budan posramio Juventus

Hrvatski napadač je u 80. minuti ušao u igru, a samo minutu kasnije iskoristio je katastrofalnu pogrešku braniča Grygere, te potvrdio slavlje Palerma u Torinu (0:2).

1.3.2010.
11:12

Igor Budan bio je strijelac za Palermo, koji je u posljednjoj utakmici 26. kola talijanskog prvenstva kao gost u Torinu svladao Juventus 0:2 (0:0).

Tom se pobjedom momčad sa Sicilije probila na četvrto mjesto ljestvice Serie A, koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Riječanin je u igru ušao u 80. minuti, a pogodak za konačnih 0:2 postigao je samo minutu kasnije, kada je iskoristio pogrešku Juventusova braniča Zdeneka Grygere, te zaobišao vratara Alexa Manningera.

Inače, Palermo je poveo u 60. minuti fenomenalnim pogotkom Fabrizija Miccolija. Budanov pogodak potpuno je razbjesnio tribine, pa su navijači Juventusa svoje ljubimce do kraja dvoboja častili zvižducima i pogrdama.

Na ljestvici vodi Inter s 58 bodova ispred Milana, koji ima 54 i Rome s 51. Palermo je četvrti s 43, dok peti Juventus i šesti Napoli imaju po 41 bod.