Blanka i Bambi najbolji sportaši Splita

Prema odluci Saveza splitskih športova, atletičarka Blanka Vlašić i jedriličar Ivan Kljaković-Gašpić su na svečanosti u Vili Dalmacija proglašeni najboljim športašima Splita za 2009.

9.2.2010.
20:28

Blanka Vlašić je u 2009. osvojila titulu prvakinje svijeta u skoku u vis, a preskočivši 208 cm (na mitingu u Zagrebu) ostvarila je drugi najviši skok svih vremena.

Pobijedila je na četiri mitinga Zlatne lige, te na Svjetskom atletskom finalu u Solunu, a ujedno je i najbolja sportašica po izboru Hrvatskog olimpijskog odbora (HOO), navodi se u obrazloženju.

Za Ivana Kljakovića-Gašpića je obrazloženo da je prošlogodišnjim trećim mjestom na Svjetskom prvenstvu u klasi Finn osvojio prvu medalju za hrvatsko jedrenje na svjetskim prvenstvima u olimpijskim klasama.

Također se navodi da je osvojio prvo mjesto na Europskom prvenstvu, kao i najveću regatu Svjetskog kupa u Hyeresu. Bambi je prošle godine osvojio prvo mjesto na završnoj ISAF ljestvici i drugo mjesto na Svjetskom kupu u klasi Finn, a ujedno je i najbolji sportaš Hrvatske po izboru HHO.

Blankini treneri Bojan Marinović i Joško Vlašić, te Marin Siriščević, trener Ivana Kljakovića-Gašpića, proglašeni su najboljim trenerima u Splitu za 2009.

Za najbolju žensku ekipu u Splitu proglašen ženski odbojkaški klub "Split 1700" koji je prošle godine osvojio treće mjesto u prvenstvu Hrvatske i treće mjesto u Kupu Hrvatske.

Najbolja muška momčad je Ragbi klub "Nada" - prvak Regionalne lige, prvak Interlige, te prvak Hrvatske i pobjednik hrvatskog kupa.

Posebno priznanje dobili su mladi splitski dizač utega Enes Musić za osvojeno treće mjesto na Europskom juniorskom prvenstvu, te Milena Šijan koja se kao voditeljica hrvatske ekspedicijske skupine uspela na najviši vrh svijeta Mount Everest.