Birmingham i Portsmouth prošli u FA Kupu

Premierligaši Birmingham City i Portsmouth ostvarili su tijesne, ali i očekivane pobjede u dvobojima engleskog FA Kupa. Od ostalih momčadi prolaz su izborili Derby i Sheffield United.

13.1.2010.
12:41

Birmingham je kod kuće svladao Nottingham minimalnih 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Ferguson u 62. minuti.

Portsmouth je na gostovanju kod Coventryja slavio nakon produžetaka. Domaćini su došli u vodstvo sjajnim pogotkom Besta i 22. minute, no na 1:1 u 90. poravnao je Wright. U posljednjim minutama dvoboja Mokoena je pogodio za 1:2 i donio slavlje Mornarima.

Derby County također je prošao na produžetke izbacivši Millwall s 2:1, dok je Sheffield United s 3:2 slavio kod QPR-a.