Barça samoubojstvom prokockala europski naslov

Iako su katalonski rukometaši sve do 42. minute mljeli protivnika, igrači Kiela su se probudili u samoj završnici i izveli nevjerojatan preokret.

30.5.2010.
23:13

Nakon što su i u polufinalu preokretom izbacili bivšeg prvaka Europe Ciudad Real, rukometaši Kiela su podvig ponovili i u finalu protiv Barcelone i popeli se na europski tron pobjedom 36:34.

Barcelona je u 42. minuti utakmice imala predost od šest golova (25:19) i kada se činilo da je Kiel 'mrtav', njegovi igrači su se vratili u utakmicu i režirali sjajan preokret.

arti-201005300275006Kiel je u 52. minuti stigao do prvog izjednačenja nakon rezultata 1:1, a u sljedećem napadu je došao i do vodstva. Tada je Sarmient zabio za hvatanje priključka, no njemačka momčad je nakon toga zabila tri pogotka predosti i najavila veliko slavlje.

Posljednju šansu da Barcelona uđe u neizvjesnu završnicu upropastio je Juanin Garcia kojem je vratar Kiela Peter Gentzel obranio sedmerac i pogurao suigrače do drugog naslova prvaka Europe.

Najbolji strijelac Kiela bio je Filip Jicha (10 golova), dok je Barçu predvodio Garcia (13).

Legendarnom vrataru Barcelone Davidu Barrufetu (39) ovo je bila posljednja utakmica u karijeri te nakon 22 godine prekida igračku karijeru.