Ante Rukavina odlučio sve iznenaditi!

'Nisam u idealnom stanju, osjećam i na treninzima da fizički zaostajem za suigračima.

4.8.2010.
11:23

arti-201007280923006Iako nije prošao kompletne pripreme, a posljednjih tjedan dana se više bavio selidbom iz Atene u Zagreb nego treniranjem, Ante Rukavina najavio je da će premijerno nastupiti u Modrom dresu u najvažnijoj utakmici sezone. Moldavski Sheriff će u srijedu u 20.00 sati (prijenos uživo na net.hr-u) pokušati doći do bilo kakve pobjede na Maksimiru jer iz prvog ogleda ima neugodnih 1:1, no Dinamo je apsolutni favorit, kako na kladionicama (koeficijent na pobjedu 1,70), tako i po prikazanom u prvoj utakmici.

arti-201008030396006Doduše, u tom prvom susretu Modre je spasio Sammir, soloakcijom i pogotkom kakav se ne viđa baš svaki dan, pogotovo ne na Maksimiru. Neefikasnost je od još od odlaska Eduarda kronična bolest Dinamova napada, a u srijedu bi je mogao izliječiti baš Ruki, koji bi trebao zaigrati od prve minute.

Ima, kaže, možda snage za jednu utakmicu. Zajec, pak, tvrdi da je bliže brojci od 60 minuta.

arti-201008030204006"Trenutno sam na 60 do 70 posto spremnosti. Pokušat ću odigrati na svježinu. Dizat ću se kasnije, ima vremena. Mogu pošteno odraditi 60-70 minuta", najavio je Ruki za Sportske, a na pitanja o prilagodbi na Zagreb i na BBB-e odgovorio je ovako:

"Ne vjerujem da ću ikada govoriti 'kaj'. Ne mogu svoj dalmatinski prominiti nikako", rekao je te dodao kako će već protiv Sheriffa pokušati zabiti i napraviti odnos s navijačima:

"Nadam se da će biti baš tako. Najbitnija je pobjeda. Ne brinem, igrat ćemo kako treba i slaviti".

arti-201008020633006Velikih nepoznanica nema. Osim što su 'šerifi' ostali šokirani stanjem Dinamovog stadiona, dodatno ih je utuklo što su na njihovu presicu u utorak navečer došla ukupno dva novinara. Razočarani trener gostujuće momčadi sve je otkazao, nije želio održati presicu, svjestan da u Zagrebu malo tko brine kako će odigrati njegova momčad. Sve je zapravo na Dinamu.

"Sheriff nije jači od nas. Teško ga je pobijediti, igrat će zatvoreno. Nas i rezultat 0:0 vodi dalje, ali ne smijemo kalkulirati jer tad se dogodi upravo suprotno. Zato ćemo napasti", najavio je Velimir Zajec..

Ovoga puta zvog ozljede na golu neće biti Tomislava Butine, branit će Filip Lončarić, a Zajec dan prije utakmice nije želio otkriti prvu postavu jer je – još ne zna.