Najnoviji model pete generacije, Dragon, košta pristupačnih 1,5 milijuna dolara (10 milijuna kuna).
Privatna podmornica za privatni otok
Radi se o podmornici za dvije osobe kojom se može upravljati s minimalnim treningom i nije potrebna nikakva dozvola. Može se spustiti do dubina od 120 metara, čime omogućava pristup nevjerojatnim koraljnim grebenima, morskome životu i raznim olupinama.
Pogon ove podmornice traje pet do osam sati i koristi jednu litijsku bateriju.
Adam Wright, glavni direktor DeepFlighta, rekao je medijima (bez imalo sarkazma) kako tvrka očekuje da će kupci držati svoje podmornice na svojim privatnim otocima, ili ih privezati uz svoje jahte.
Cijena od 1,5 milijuna dolara uključuje i troškove transporta i trening.
Ova 20 godina stara tvrtka počela je razvijati podmorničku tehnologiju za obrambenu industriju, ali se s vremenom prebacila na rekreacijsko tržište. Osim prodaje podmornica privatnim vlasnicima, DeepFlight se planira povezati s luksiznim odmaralištima širom svijeta gdje bi gosti mogli kupiti kratke izlete podmornicom.
Jednostavna za upravljanje
Jedna od najprivlačnijih karakateristika Dragona bez sumnje je lakoća korištenja. Ronioci neće moći otići u najdublje oceanske dubine, ili juriti poput nekih drugih podmornica, ali čim podmornica stigne, samo će se spustiti u kokpit i uključiti motore.
Za upravljenje se koriste dva joysticka, jedan za upravljanje smjerom lijevo-desno, a drugi za gore-dolje, i nije potrebno znati služiti se kompasom.
Wright kaže kako je tvrtka izvela 2.000 zarona u Dragon podmornicama, i samo se je jedna osoba uplašila i odustala u zadnji tren.
Za one koji se boje utapljanja, ne brinite, Dragon pluta u vodi. Kako bi zaronio, korisnik mora uključiti motor koji gura podmornicu u zaron. Kako bi se vratio na površinu, korisnik samo smanji potisak motora. Ako se zbog neke tehničke pogreške motor pokvari, podmornica će prirodno otplutati na površinu.