LUDA UTRKA U FORMULI / Hamilton završio tek 15., Verstappen se zabio u zid, Perez stigao do druge pobjede u karijeri

Verstappenu je u 48. krugu pukla guma te je udario u zid i morao je odustati

6.6.2021.
18:39

Vozač Red Bulla Meksikanac Sergio Perez pobijedio je u nedjelju na VN Azerbejdžana u Bakuu, šestoj utrci Svjetskog prvenstva Formule 1. On je iskoristio nesreću momčadskog kolege Maxa Verstappena, kojem je u 48. krugu pukla guma te je udario u zid i morao je odustati. Srećom prošao je bez ozljeda.

GROZNA NESREĆA U FORMULI 1 /

Utrka prekinuta tri kruga prije kraja jer se vozač zabio u zid

Perezu je to druga pobjeda u karijeri, a prvu je ostvario prošle godine na Sakhir Grand Prixu u Bahreinu. Verstappen je do tada kontrolirao utrku i bio je u dobroj situaciji da pobijedi i poveća prednost u ukupnom poretku.

Nastavak u Francuskoj

Nijemac Sebastian Vettel (Aston Martin) završio je na drugom mjestu, dok je Francuz Pierre Gasly (AlphaTauri) stigao na cilj treći. Lewis Hamilton (Mercedes), aktualni i sedmerostruki svjetski prvak, završio je na 15. mjestu, dok je njegov momčadski kolega iz Mercedesa Finac Valtteri Bottas bio 12.

U ukupnom poretku i dalje vodi Verstappen sa 105 bodova, a slijedi ga Lewis Hamilton sa 101, dok je na trećem mjestu Sergio Pérez sa 69 bodova.

Sljedeća utrka je VN Francuske u Le Castelletu 20. lipnja.