SENZACIJA U OSIJEKU: / Franko Škugor odigrao meč karijere i nakon velike drame donio Hrvatskoj bod protiv Španjolske

Franko Škugor veličanstvenom pobjedom osigurao je bod Hrvatskoj protiv Španjolske u prvom kolu Davis Cupa.

3.2.2017.
19:01

Hrvatska teniska Davis Cup reprezentacija sjajno je otvorila dvoboj 1. kola Svjetske skupine protiv Španjolske u dvorani Gradski vrt u Osijeku i vodi 1-0 nakon što je Franko Škugor, 223. na pojedinačnoj ATP ljestvici, senzacionalno pobijedio 26. tenisača svijeta Pabla Carrena Bustu sa 3-6, 6-3, 6-4, 4-6, 7-6 (6) nakon četiri sata i tri minute dvoboja.

Naš najbolje rangirani tenisač u ovom dvoboju, 223. na pojedinačnoj ATP ljestvici, pružio je snažan otpor 26. igraču svijeta i nakon više od četiri sata borbe uzeo najveći 'skalp' u karijeri. Nošen bučnom podrškom oko 2000 gledatelja u dvorani Gradski vrt Škugor je uspio nadoknaditi set zaostatka i nakon dva sata igre doći do vodstva od 2-1 u setovima.

ŠPANJOLCI POHARALI TRIBINE: Pogledajte kakvu su atmosferu priredili Osječani za Davis Cup

Španjolac imao tri meč lopte

Carreno Busta je 'breakom' u desetom gemu četvrtog seta izborio peti set i u njemu poveo 3-0. Držao je Španjolac tu prednost sve do devetog gema u kojem je servirao za pobjedu, ali se Škugor novim 'breakom' vratio u meč. U sljedećem, najdužem gemu u meču, 28-godišnji Šibenčanin spasio je tri meč-lopte i izjednačio na 5-5. Nakon tri sata i 50 minuta borbe o pobjedniku je odlučivao 'tie-break'.

U odlučujućem gemu Škugor je poveo 3-0 i 5-2, kod 5-3 promašio čisti smeč, ali ipak došao do dvije meč-lopte kod 6-4. Prvu je imao sa servisom, ali je na njegov napad Carreno Busta odgovorio preciznim forhend pasingom. Na drugu je Španjolac dobro odservirao, ali je novim 'mini-breakom' Škugor poveo 7-6 i došao do treće meč-lopte. Dvaout je morao osvajati poen za najveću pobjedu u karijeri.

U drugom pojedinačnom dvoboju 27-godišnji debitant Ante Pavić suprotstavit će se 16. tenisaču svijeta Robertu Bautisti Agutu.

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 1-0

Franko Škugor - Pablo Carreno Busta 3-6, 6-3, 6-4, 4-6, 7-6 (6)

UŽIVO:

Škugor - Carreno-Busta (2:2) 3:6, 6:3, 6:4, 4:6, 7:6 (8:6)

5. set

Kraj

7:6 - Kakav preokret Škugora. Svaka čast.

6:6 - Slijedi tie break.

5:6 - Škugor sada ima priliku izboriti tie break.

5:5 - Kakva drama. Španjolac je imao tri meč lopte, ali se Hrvat izvukao i vratio u igru.

4:5 - Svaka čast. Škugor je napravio break.

3:5 - Škugor ima posljenu priliku za povratak u meč.

2:5 - Bio je Škugor blizu breaka, ali se izvukao Španjolac.

2:4 - Škugor je osvojio gem na svom servisu. Ima li snage za break?

1:4 - Španjolca još dva gema dijele do pobjede.

0:3 - Teško da će se Škugor vratiti nakon lošeg otvaranja odlučujućeg seta.

0:2 - Šteta. Španjolac je napravio berak.

0:1 - Busta je odmah osvojio gem na početku petog seta.

4. set

4:6 - Šteta. Španjolac je napravio break i osvojio četvrtis et.

4:5 - Španjolac ima priliku berkom osvojiti set.

4:4 - Ovo je bilo gusto, ali je Škugor uspio osvojiti gem.

3:4 - Izrazito je napet četvrti set. Igrači čuvaju svoj servis. Tko će prvi popustiti?

3:3 - Još uvijek je set sasvim otvoren.

2:3 - Busta je poveo.

2:2 - Igra se gem za gem.

1:2 - Propustio je Škugor priliku doći do breaka. Šteta.

1:1 - Škugor je izjednačio na početku četvrtog seta.

0:1 - Španjolac je osvojio gem na svom servisu.