U subotu odluka / Počeo 'novi' Davis Cup, šest reprezentacija pred vratima Madrida već nakon prvog dana

Kvalifikacijskim susretima započelo je novo izdanje Davis Cupa,

2.2.2019.
8:37
AP Images

Brazilci su ugostili Belgiju i nakon prvog dana rezultat je 1-1. Belgiju je na životu održao Kimmer Coppejans koji je u drugom meču iznenadio Rogerija Dutru da Silvu i svladao ga u dva seta nakon sat i 44 minute igre. Vodstvo Brazilu donio je Thiago Monteiro protiv Arthura de Greefa, no Dutra da Silva nije zadržao prednost.

Njemačka je povela s 2-0 protiv Mađarske, ali bilo je problema. Problema je imao Philipp Kohlschreiber potpuno neočekivano protiv 371. igrača svijeta Zsombora Pirosa koji je imao set i break, ali nije to iskoristio. U trećem setu Mađar se vratio iz breaka zaostatka da bi u završnici pokleknuo i upisao poraz. Nakon toga na teren je izašao Alexander Zverev i ispustio samo četiri gema protiv Petera Nagyja.