Sjajan uspjeh Čilića u New Yorku!

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale US Opena, posljednjeg Grand Slam turnira godine. Čilić je pobijedio slovačkog tenisača Martina Kližana 7:5, 6:4, 6:0.

4.9.2012.
9:25

U ogledu dvojice 23-godišnjaka, što im je bio prvi međusobni ogled u karijeri, Čilić je dugo vremena lomio i lomio suparnika, te ga na kraju i slomio, makar treba reći da je Slovak (52. igrač na svijetu) imao mnogo prilika u prva dva seta, te je vrlo lako on mogao biti taj koji je dobio prve dvije dionice. U svakom slučaju, Čilić je uzeo glavninu ključnih poena u prva dva seta i u pobjedničkom stilu ipak odolio svim naletima tenisača koji napada iz svih pozicija i koji je na ovogodišnjem US Openu pobijedio, između ostalih, Jo-Wilfrieda Tsongu. I nakon takva prva dva seta, u trećem je Čilić razbio suparnika, ne dopustivši mu niti jedan gem. Kod 4:4 u prvom setu Kližan je imao dvije break prilike, što su bile ujedno i prve break šanse u meču. Čilić se izvukao iz tih problema, a potom je on kod vodstva 6:5 došao u istu poziciju. Za razliku od Kližana, on je drugu šansu iskoristio, čime je ujedno spremio prvi set u džep. Drugi set je otvoren s tri breaka u nizu! S tim da je Kližan napravio dva i prednost je držao sve do 4:3. No, tada Čilić uzima tri gema u nizu za set. Točnije, od 4:2 za Kližana u drugom setu hrvatski je tenisač osvojio deset gemova u nizu (!) i tako proslavio ulaz među osam najboljih na US Openu. Tamo će igrati protiv pobjednika Andyja Murraya, koji je u osmini finala s lakih 6:4, 6:4, 6:2 savladao Kanađanina Milosa Raonica.