Kakva šansa: Zagrebaši ispustili dobiveno!

Hrvatski prvak CO Zagreb osvojio je jedan bod na gostovanju u Minsku kod Dinama u 2. kolu D skupina Lige prvaka. Utakmica je završila rezultatom 27:27.

4.10.2012.
20:47

Obje momčadi imale su velike amplitude u svojoj igri. Momčad trenera Slavka Goluže bolje je otvorila utakmicu, vodila je u 19. minuti s 9:5, nešto kasnije s 11:8, ali je tada jednostavno stala. Računajući završni dio prvog poluvremena i početak nastavka, Dinamo je napravio seriju 9:0 i poveo sa 17:11.

Tada je Zagreb opet počeo igrati jako dobar rukomet u oba pravca i serijom 8:2 stigao do poravnanja na 19:19. Nakon što su domaćini poveli 20:19, naš predstavnik je napravio novi niz od 5:0 i odlijepio se na četiri pogotka prednosti, 24:20. Odlično je u tim trenucima branio Ivić, koji je ukupno prikupio 14 obrana. Zagreb je u završnici utakmice vodio s 26:22, ali je onda Golužinim igračima pala koncentracija u obrani, nestalo je ubojitosti u napadu i domaćin je stigao do izjednačenja 26:26.

Ipak, Josip Valčić je u zadnjem Zagrebovom napadu uspio poentirati za vodstvo 27:26, ali je najefikasniji igrač domaćina Pavel Atman u zadnjim trenucima uspio preko bloka zabiti za konačnih 27:27. Bio je to njegov sedmi gol na utakmici.

Josip Valčić bio je najefikasniji u Zagrebu sa 6 golova. Po 5 pogodaka postigli su Horvat i Štefančić. CO Zagreb nakon dva kola ima tri boda, a u sljedećoj rundi gostovat će kod Schaffhausena 11. listopada.