Final Four u Lisabonu / Wisla prejaka za Nexe: Našičani završavaju sezonu s četvrtim mjestom u Lisabonu!

Nexe igra utakmicu za treće mjesto u Europskoj ligi, a tekstualni prijenos utakmice i popratni sadržaj pratite na RTL.hr.

29.5.2022.
15:58
pixell.hr

Rukometaši našičkog Nexea zauzeli su četvrto mjesto na završnom turniru Europske lige u Lisabonu porazom od poljskog sastava Wisla Plock 22-27 (13-14).

Nexe je svoj nastup na Final Fouru okončao s dva poraza, od superjakog Magdeburga i odlične Wisle, ali u obje utakmice Našičani su pokazali da su s pravom među četiri najbolje momčadi.

Poljaci su vodili od samog početka, na poluvrijeme je Nexe otišao samo s golom zaostatka, da bi sredinom drugog dijela Wisla otišla na pet razlike (16-21), što Našičani više nisu uspjeli dostići.

Kod hrvatskog doprvaka Gianfranco Pribetić je postigao pet, Fahrudin Melić četiri, a Halil Jaganjac jedan gol.  Poljake je predvodio hrvatski reprezentativac Lovro Mihić s pet golova, Tin Lučin je zabio tri, dok je u obrani Wisle igrao još jedan hrvatski reprezentativac Leon Šušnja.

KRAJ

Nexe - Wisla = 22:27

60' Gotova je utakmica u Lisabonu. Nexe je, nažalost, ostao bez bronce. Wisla je bila bolja, a najveću štetu napravio je hrvatski reprezentativac Lovro Mihić s pet pogotka.

55' Uf, kakva golčinam Moslavaca. Silovito je pogodio desno rašlje.

53' Pribetić smanjuje na pet razlike.

50' Raspoložio se Lučin, zabija još jednog...

49' Uf, kakva greška Jaganjca. Krivo dodaje loptu, a Lučin ekspresno zabija

48' Lučin zabija prvi pogodak na utakmici sa sedam metara.

43' Mihić ponovno zabija zabija za +4 Wisle.

40' Lovro Mihić najbolji je strijelac Wisle na ovoj utakmici, a zabija još jedan pogodak.

37' Lijep pogodak Mičevića za dva razlike.

33' Šteta, suci oduzimaju Nexeu loptu u napadu.

31' Počelo je drugo poluvrijeme!

30' Poluvrijeme u Lisabonu! Nexe je fantastično zatvorio prvo poluvrijeme i osigurao kompetitivni nastavak susreta.

28' Vratio se Nexe u utakmicu! Vezali su četiri uzastopna pogotka i 13-8 smanjili na 13-12.

25' Zabija Nexe, strijelac je Mičević koji je silovito pucao s devet metara.

22' Gotovo identična situacija kao prijašnji napad, Wisla ide u brzu kontru, imali su čistu 1 na 1 situaciju s Kuzmanovićem koji brani udarac!

22' Sreća je ovdje spasila Nexe, Wisla gubi loptu u napadu.

20' Loše vijesti za Nexe, ostaju s igračem manje dvije minute.,

18' Moslavac smanjuje na 7-10.

15' Šteta za Nexe, udarac se odbio od Kuzmanovića, a Guntin pokuplja odbijanac

13' Još jedan pogodak Jelinića.

8' Živnuo je Nexe, Jelinić smanjuje na 5:4.

6' Još jedan pogodak Melića, Nexe smanjuje na 4:2.

5' U strijelce se upisuje i hrvatski reprezentativac, Lovro Mihić. U redovima Wisle igraju čak tri hrvatska rukometaša, tu su još Tin Lučin i Šušnja.

4' Brzi odgovor Poljaka. Alonso zabija za 3-1, a Guntin brani novi pokušaj Nexea.

4' Predivni lob Melića za prvi gol Nexea.

3' Guntin zabija svoj drugi pogodak, dva razlike za Wislu.

2' Pokušaj Jaganjca brani vratar Wisle.

1' Wisla dobiva prvi napad i zabijaju gol Nexeu.

1' Počela je utakmica između Nexea i Wisle.

16.00h - Još pola sata do početka utakmice između Nexea i Wisle.