Zagreb razbio Karlovac, Lokosi prvi na tablici

Odigrane su prve dvije utakmice drugog kola Prve HNL. U Kranjčevićevoj Zagreb je uvjerljivo pobijedio Karlovac sa 3:0 i tako došao do svoje prve pobjede.

30.7.2011.
0:47

Remijem u Zaprešiću, Lokomotiva je barem privremeno preuzela prvo mjesto na ljestvici Prve HNL, dok se ne odigra preostalih šest susreta. Inter je nakon poraza u prvom kolu protiv Dinama, protiv njegove filijale ipak uspio upisati prvi bod u novom prvenstvu.

Osokoljeni pobjedom u Varaždinu, nogometaši Lokomotive puno su bolje otvorili susret, ali to nisu uspjeli okruniti pogotkom. I onda pred sam kraj prvog dijela, u 44. minuti, Inter je iskoristio neopreznost gostujuće obrane. Vratar Lokomotive Mitrović srušio je Abilaliajia u kaznenom prostoru, a sudac je pokazao na bijelu točku.

Tomislav Šarić je pucao, međutim njegov prvi pokušaj Mitrović brani. Ipak, lopta se opet odbila igraču Intera, a ovog puta bio je puno precizniji. Bod je gostima u 69. minuti donio Antolić, udarcem gotovo iz mrtvog kuta.

Zagrebaši nisu imali većih problema protiv Karlovčana. Istina, tek su u drugom dijelu drugog poluvremena razbili goste. U 29. minuti Frljužec je zabio za vodstvo domaćina.

U nastavku mreža je mirovala do 73. minute kada je Celiščak zabio za 2:0, a Štrok je devet minuta kasnije stavio točku na "i" za pobjedu Zagreba od 3:0.

1. Lokomotiv 2 +2 4 2. Zagreb 2 +2 3 3. Dinamo 1 +2 3 4. Cibalia 1 +1 3 5. Hajduk 1 +1 3 6. Slaven Belupo 1 +1 3 7. Karlovac 2 -2 3 8. Lučko 1 0 1 9. Osijek 1 0 1 10. Rijeka 1 0 1 11. Zadar 1 0 1 12. Inter-Zaprešić 2 -2 1 13. Istra 1961 1 -1 0 14. Split 1 -1 0 15. Šibenik 1 -1 0 16. Varaždin 1 -2 0