Šahtar iz Donjecka ispustio je prve bodove u novoj sezoni u 4. kolu ukrajinskoga prvenstva. Srnina momčad odigrala je na gostovanju u Kijevu kod Arsenala 'samo' 1:1.

31.7.2011.
23:40

Darijo Srna igrao je 90 minuta za Šahtar, a Eduardo je ušao u 70. minuti. Pogodak za momčad iz Donjecka zabio je Fernandinho u 11. minuti, a Šahtar je pogodak primio u zadnjim sekundama utakmice, u petoj minuti sudačke nadoknade.

Poredak nakon četiri kola: Šahtar 10, Vorskla 9, Kryvbas 9, Dinamo Kijev 8...

Uspješniji nedjeljni nastup imali su hrvatski nogometaši u Njemačkoj. Mato Jajalo bio je strijelac trećeg pogotka u 3:0 pobjedi Kölna u 1. kolu njemačkog kupa nad Wiedenbrückom. Vratar Miro Varvodić branio je cijelu utakmicu za Köln.

Mladi hrvatski reprezentativac Petar Slišković bio je strijelac i asistent u 2:1 pobjedi njegova Mainza u produžecima na gostovanju kod žilavog Zweibrückena. Prvo je u 95. minuti zabio, a onda je u 115. asistirao Allaguiju za 2:0.

Andre Mijatović je kao kapetan predvodio Herthu u pobjedi nad Meuselwitzom 4:0 i odigrao je cijelu utakmicu.