TRI BODA ZA KLOPPA I DRUŠTVO / Srpsko čudo od djeteta potvrdilo Liverpoolovo slavlje na Boxing day

26.12.2022.
21:54

Nogometaši Liverpoola pobijedili su ekipu Aston Ville s 3-1 u utakmici 17. kola Premier lige.

TO JE NAŠ PERIJA /

Engleski novinari ne prestaju hvaliti Perišića: 'Veliko poštovanje prema Ivanu, tip je stroj'

Liverpool je poveo već u petoj minuti, a pogodio je Mohamed Salah. Nakon odličnog dodavanja Trenta Alexander-Arnolda do lopte u šesnaesterac dolazi Andrew Robertson, koji potom asistira Salahu. Robertson je upisao svoju 54. asistenciju u Premier ligi i sada ima najviše asistencija od svih braniča u povijesti lige.

Pogodak Joela Matipa poništen je u 20. minuti zbog ofsajda, a Liverpool je 17 minuta kasnije postigao drugi pogodak. Salah je dodao loptu Virgilu van Dijku u šesnaesterac, a Nizozemac je potom povisio na 2-0.

Veliki talent za pobjedu

Momčad iz Birminghama mogla je smanjiti rezultat u 46. minuti, ali je pogodak Ollieja Watkinsa poništen zbog nedozvoljene pozicije. Watkins je ipak bio strijelac u 59. minuti, kada je glavom zakucao ubačaj Douglasa Lewisa.

Do kraja susreta Liverpool je potvrdio pobjedu golom mladog španjolskog nogometaša Stefana Bajčetića u 81. minuti, kome je to prvi seniorski gol.

Liverpool je na šestom mjestu Premier lige sa 25 bodova, dok je Aston Villa 12. sa sedam bodova manje.