EURO NOGOMET / Sporting 20. put prvak Portugala, derbi Serie A u Rimu bez pobjednika

Rekorder po broju naslova ostaje Benfica koja je 38 puta bila portugalski prvak.

5.5.2024.
23:46

Nogometaši Famalicaa svladali su na domaćem terenu Benficu 2-0 u 32. kolu portugalske Primeira lige čemu se najviše radovao novi portugalski prvak, lisabonski Sporting.

'OBITELJ JE IZNAD NOGOMETA' /

Dinamovac imao poruku za navijače Rijeke: 'Ne mrzim vas, ali ste izgubili svaki moj respekt'

Matematički je nakon takvog rezultata Sporting po jubilarni 20. put u svojoj povijesti postao prvak. Dva kola prije kraja Sporting na samom vrhu ljestvice ima 84 boda, dok je druga Benfica na 76 bodova.

Zadovoljstvo Famalicau, ali i Sportingu, su donijeli Rodriguez pogotkom u 71. minuti te Youssouf u 85. minuti.

Rekorder po broju naslova ostaje Benfica koja je 38 puta bila portugalski prvak. Trideset trofeja pobjednika ima Porto, a sada je na brojci od dvadeset Sporting koji je ove sezone, dosad, u prvenstvu ostvario 27 pobjeda, tri remija i dva poraza. Prije ovog naslova Sporting je posljednji put slavio trofej prvaka u sezoni 2020./21.

Remi Rome i Juventusa

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 35. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma i Juventus su igrali 1-1 (1-1).

Romu je u vodstvo doveo Lukaku (15) pospremivši jedan odbijanac u mrežu, a poravnao je Brener (31) udarcem glavom nakon udarca iz kuta.

Treći Juventus je sada na 66 bodova, šest više od pete Rome.

Ovim remijem je drugi Milan, koji je ranije igrao 3-3 na svom terenu s Genoom, osigurao nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone jer tri kola prije kraja ima 11 bodova više od Rome te više ne mže završiti prvenstvo ispod petog mjesta koje posljednje vodi u najbogatije klupsko natjecanje. Romi, pak, peto mjesto prijeti oduzeti Atalanta koja ima tri boda, ali i dvije utakmice manje, a sastav iz Bergama će u ponedjeljak igrati protiv otpisane Salernitane.