Skandalozan incident Torcide u Tomislavgradu

Hajduk je u prvoj pripremnoj utakmici ove sezone, pod vodstvom novog trenera Krasimira Balakova, u Tomislavgradu pobijedio NK Tomislav 6:0.

23.6.2011.
17:17

Vrući splitski navijači prvo su se u poluvremenu sukobili međusobno. U intervenciju je krenula specijalna policija, a kada su shvatili da im se približavaju 'omraženi' plavci, sav su bijes sa međusobnog sukoba usmjerili prema ljudima s pendrecima.

Letjele su boce, baklje, kamenja i sve što im je došlo pod ruku. Situacija je nakon nekoliko mučnih minuta ipak smirena, a najžešći su privedeni.

Nakon utakmice, šou Torcide nastavio se u samom gradu. Demoliran je poznati gradski kafić, a gosti koji su se našli u njemu doslovno su pretučeni. No, ni tu nije došao kraj, navijači Hajduka za kraj su se još jednom sukobili s policijom na gradskim ulicama.

Završni račun incidenta bio je demolirani kafić, 10-ak privedenih torcidaša i nekoliko razbijenih glava.

Inače, Bijeli su u premijernom nastupu pod vodstvom trenera Krasimira Balakova, uvjerljivo slavili rezultatom 6:0, četiri je pogotka postigao mladi Ivan Lendrić, a po jedan su nadodali Ante Vukušić i novopridošli Ivan Vuković.