RASPOLOŽENI VUČKIĆ / Rijeka s lakoćom svladala Šibenik na Rujevici: Stigli na bod od Hajduka uoči međusobnog okršaja

Momčad Gorana Tomića sjajno je ušla u susret protiv Šibenčana te su nakon prvog poluvremena vodili s 2:0.

20.2.2022.
16:56
Nel Pavletic/PIXSELL

Rijeka je u 24. kolu Prve HNL-a ugostila Šibenik na Rujevici te su s lakoćom slavili 4:2 i tako donekle ostali u trci za naslov.

UVIJEK MOŽE BOLJE /

Hajduk slavio s 3:0, Dambrauskas nezadovoljan, Livaja poručio: 'Ne opterećujem se, bitno da na kraju osvojimo'

Momčad Gorana Tomića sjajno je ušla u susret protiv Šibenčana te su nakon prvog poluvremena vodili s 2:0. U vodstvo ih je doveo Lindon Selahi sjajnim dalekometnim udarcem koji je odsjeo u rašljama Lovre Rogića.

Šibenik je u 27. minuti postigao pogodak, ali je nakon provjere VAR-a pokušaj Stipe Bačelić-Grgića poništen. Samo sedam minuta kasnije Rijeka je udvostručila svoje vodstvo, kada je raspoloženi Haris Vučkić zabio za 2:0. Slovenac je bio najraspoloženiji pojedinac na terenu.

Stigli na bod od Hajduka

U 62. minuti susreta Rijeka je potvrdila svoju pobjedu, kada je na asistenciju Princea Ampema pogodio Robert Murić. Samo četiri minute kasnije prvo ime susreta, Haris Vučkić, postigao je svoj drugi, a Rijekin četvrti pogodak na asistenciju Andresa Solana.

Do kraja susreta Šibenik je uspio postići dva pogotka i tako smanjiti veliku razliku, ali većih iznenađenja nije bilo. Prvo je u 70. minuti Mario Ćurić zabio na asistenciju Ivana Delića, da bi konačan rezultat postavio Christopher Attys u 84. minuti.

Rijeka je novom pobjedom stigla na samo bod od trećeg Hajduka koji ima 47 bodova. No, Splićani imaju utakmicu manje. U sljedećem kolu Tomićeva momčad gostuje upravo na Poljudu te će imati priliku preskočiti Hajduk ukoliko svladaju splitski klub koji igra u nevjerojatnoj formi.