PALA ODLUKA / Otkazana utakmica BiH i Izraela: 'Uefa me kontaktirala zbog napete situacije'

Dan nakon ispadanja iz susjedstva stiže vijest kako je prijateljska utakmica protiv Izraela koja se trebala igrati 26. ožujka otkazana

22.3.2024.
10:14

Bosna i Hercegovina ostala je bez šansi za nastup na Europskom prvenstvu nakon što su u dodatnim kvalifikacijama izgubili 2-1 u Zenici od Ukrajine.

OGROMAN KIKS /

Igor Štimac nije uspio pobijediti Afganistan, nije iskoristio veliku priliku

Zmajevi su bili bolji velikim dijelom susreta protiv Ukrajinaca, ali su sve prokockali u samoj završnici. Nakon ubačaja Dedića domaćin je poveo u 56. minuti kada je vlastitu mrežu nespretno pogodio Matvienko. Sve do 85. minute Bosna i Hercegovina je imala pobjedu u šaci, ali je tada krenuo preokret.

Prvo je na povratnu loptu dobro reagirao Jaremčuk i u 85. izjednačio, dok je samo tri minute kasnije Dovbik utišao zenički stadion i pogodio za slavlje Ukrajinaca.

Dan nakon ispadanja iz susjedstva stiže vijest kako je prijateljska utakmica protiv Izraela koja se trebala igrati 26. ožujka otkazana. Izraelci su također ostali bez šansi za Euro nakon domaćeg poraza od Islanda 4-1.

"Zbog napete situacije UEFA me kontaktirala čim su završene utakmice i tražili su da li bismo mogli odustati od utakmice protiv Bosne i Hercegovine koja je beznačajna za obje selekcije. Siguran sam da bi FS Bosne i Hercegeovin učinio sve da dobro domaćinstvo, ali pod trenutnim okolnostima odobrio sam otkazivanje utakmice", rekao je predsjednik Izraelskog nogometnog saveza Shino Zoertz.