AVANTURA JE GOTOVA / Najveća tragedija susjednog klupskog nogometa dogodila se jučer u Slovačkoj, Zrinjski je ostao bez grupne faze nakon penala

Dijelile su ih sekunde do najvećeg uspjeha u povijesti BIH nogometa, ali prvak Slovačke imao je druge planove.

26.8.2022.
8:49

Mostarski Zrinjski jučer je nakon jedanaesteraca ostao bez grupne faze Konferencijske lige, nakon regularnog dijela Slovan je bio bolji s 1:0, u produžecima je Zrinjski golom Igora Savića imao u rukama prolaz, ali primili su pogodak škaricama u 122. minuti.

BARA PUNA KROKODILA /

Kako je Sergej Jakirović preporodio Zrinjski i zaludio braću Mamić? Iza sjene se krije igra mačke i miša

Eric Ramirez je fantastično pogodio i tako odveo ovaj dvoboj do lutrije penala, gdje je najstariji hrvatski klub ispao u šestoj seriji. Domaćini su nakon kasnog pogotka sigurno bili u psihološkoj prednosti.

Slovan iz Bratislave opsjedao je gol bosanskohercegovačkog prvaka i na kraju očekivano prošao, iako je Zrinjski prvi dvoboj bio bolji s 1:0, dijelile su ih sekunde do najvećeg uspjeha u povijesti BIH nogometa, ali prvak Slovačke imao je druge planove.

Tragedija

Sportskim novinarima iz BIH je također emotivno se bilo teško nositi s ovim dramatičnim ispadanjem. SportSport.ba je tako u naslovu napisao: "Tragedija HŠK Zrinjski u Bratislavi!"

Naslovi na drugim portalima su vrlo slični, a na gotovo svakom portalu napominju kako su se pucali penali. "Zrinjski nakon drame svih drama ostao bez skupina", piše Dnevnik.ba, "Plemići ispali nakon drame penala! Škarice u 122. minuti sasjekle Zrinjski" stoji na Mondo.ba.

"Zrinjski na tragičan način nakon penala ostao bez grupne faze Konferencijske lige", pišu kolege s Klix.ba te najhladnije od svih "Zrinjski ostao bez grupne faze nakon penala", stoji u naslovu na Avaz.ba.