NITKO TO NIJE OČEKIVAO / Inter Miami pobjedom otvorio sezonu, a ovaj Messijev potez postao je viralan

Utakmicu je obilježio zanimljiv potez legendarnog Argentinca

22.2.2024.
9:50
PROFIMEDIA

Utakmicom Inter Miamija i Real Salt Lakea odigranom na stadionu DRV PNK u Fort Lauderdaleu, započela je nova, 29. sezona profesionalne američke nogometne lige (MLS), a domaći Inter je slavio s 2-0.

ANKETA NET.HR-A /

Može li Dinamo do još jednog velikog europskog 'skalpa'?

Prvi pogodak u novoj sezoni postigao je finski reprezentativac Robert Taylor u 39. minuti utakmice na dodavanje Lionela Messija, ali je pritom imao i pomoć gostujućeg vratara Zaca MacMatha, kojem je lopta izmigoljila ispod ruke te završila u mreži.

Konačnih 2-0 postavio je Paragvajac Diego Gomez u 83. minuti. Akciju je povukao Messi, kroz nekolicinu gostujućih igrača došao nadomak kaznenom prostoru te uputio loptu prema Luisu Suarezu. Urugvajac je iz prvog dodira dodao udesno prema Gomezu, a 20-godišnji paragvajski veznjak je preciznim udarcem poslao  loptu u mrežu.

Ipak, utakmicu je obilježio potez legendarnog Argentica kakvog se rijetko viđa. Dok je krenuo u svoj karakteristični solo prodor, Messiju se na putu našla jedna zanimljiva prepreka. Naime, protivnički igrač ozlijeđen je ležao na rubu kaznenog prostora, a Messi ga je šmekerski lagano prebacio i nastavio dalje. Njegov udarac kasnije je blokiran, ali ovaj potez zaintrigirao je sve pratitelje nogometa.

Hrvatska u Rumunjskoj može napraviti veliki korak prema prvom mjestu! Dvoboj 28. veljače pratite na Voyo.