PRUCURIO STRAŠAN PODATAK / Mateo Kovačić pokazao tko je gazda u Chelseaju: 'Sve je večeras išlo preko njega'

Vatreni je bio pokretač svih akcija europskog prvaka

30.9.2021.
9:09

U susretu 2. kola H skupine nogometne Lige prvaka Juventus je u Torinu pobijedio europskog prvaka Chelsea s 1-0. Dvoboj između Juventusa i Chelsea donio je dva različita poluvremena. Nakon ne pretjerano kvalitetnog prvog dijela, Juve je poveo već u desetoj sekundi nastavka. Torinska "Stara dama" je krenula s centra, lopta je došla do Bernardeschija koji je proigrao Chiesu, a ovaj zakucao pod gredu za vodstvo domaćina.

DUGO JE BIO NA VRHU /

Kovačić od sada više ne drži prestižni rekord Lige prvaka. Mlada zvijezda Borussije srušila je Vatrenog s trona

U nastavku susreta vidjeli smo nekoliko prilika s obje strane, a najbolju priliku za izjednačenje gosti su imali u 84. minuti, no Romelu Lukaku je bio neprecizan. Za Chelsea je Mateo Kovačić odigrao cijeli susret. Vatreni je u prvom poluvremenu imao dvije velike pogreške, koje su mogle skupo koštati Chelsea, no srećom po njega Juveovi igrači nisu bili precizni.

A unatoč dosta blijedoj predstavi europskog prvaka vrijedi istaknuti to da je Kovačić imao 153 dodira s loptom te 130 uspješnih dodavanja. Nitko na travnjaku nije imao više od 107 dodira i više od 95 točnih dodavanja.

Tuchel razočaran

"Sve je večeras išlo preko njega", ustvrdili su na Sofa Scoreu, koji su i izbacili ovaj zanimljiv statistički podatak.

"Nismo bili dovoljno opasni. Imali smo posjed i u prvih 15-ak minuta mogli smo više nauditi Juventusu. Međutim, imali smo i dvije katastrofalno izgubljene lopte te smo tu mogli primiti golove. Ne možete to raditi na ovoj razini. Izgledalo je kao da smo bili spori i umorni, mentalno spori, imali smo problema u donošenju odluka", kazao je nakon utakmice trener Chelseaja Thomas Tuchel.