'MASAKR': Pogledajte sramotu Lokomotive usred Soluna

Nogometaši zagrebačke Lokomotive eliminirani su u 2. pretkolu Europske lige nakon što su izgubili u Solunu od grčkog PAOK-a s čak 6-0 (4-0). U prvom susretu u Zagrebu Lokomotiva je slavila s 2-1.

23.7.2015.
21:09
Igor Kralj/PIXSELL

PAOK SOLUN - LOKOMOTIVA ZAGREB 6-0

PAOK: Olsen, Miguel Vítor, Ricardo Costa, Tzavellas, Kitsiou, Tziolis (Maduro, 46), Lucas (Mystakidis, 82), Mak, Kace, Pelkas, Koulouris (Rat, 60)

LOKOMOTIVA: Zelenika, Bartolec, Mrčela, Prenga (Mišić, 25), Šovšić, Begonja, Bručić, Andrijašević, Leko (Doležal, 46), Marić (Capan, 54), Kolar

Pred 7000 gledatelja na stadionu Toumba sudio je Xistra iz Portugala.

Strijelci: 1-0 Lucas (3), 2-0 Mak (7), 3-0 Pelkas (14), 4-0 Kitsiou (34), 5-0 Mrčela (60,ag), 6-0 Mak (84)

Pogotke su za Grke postigli Lucas Perez (3), Robert Mak (7, 84), Dimitrios Pelkas (14) i Stelios Kitsiou (34), dok je Tomislav Mrčela u 60. minuti pogodio svoju mrežu.

Lokomotiva se oprostila od Europe nakon što je prokockala prednost već u prvih 14 minuta igre na čuvenom stadionu "Grobnica" u Solunu. Momčad Igora Tudora iskoristila je katastrofalan ulaz u utakmicu zagrebačkog sastava i postigla čak tri gola.

Već u 3. minuti pogodio je Španjolac Lucas, koji je četiri minute kasnije asistirao Slovaku Maku za drugi gol, a sjajni početak PAOK-a okrunio je pogotkom u 14. minuti Pelkas. U 34. minuti Kitsiou je povećao na 4-0 i nazirala se prava katastrofa Lokomotive.

U drugom dijelu je Mrčela u 60. minuti pogodio svoju mrežu, da bi Slovak Mak šest minuta prije kraja svojim drugim zgoditkom povećao na konačnih 6-0 što je najveći europski poraz "lokosa".