VAŽAN POGODAK / Marko Livaja nakon velike pobjede i postignutog gola: 'Nadam se da ću ići na SP. Nikada nisam bio na velikom natjecanju'

Livaja je napunio 29 godina i odlazak u Katar bilo bi mu prvo veliko natjecanje za reprezentaciju.

26.9.2022.
9:51
Igor Soban/PIXSELL

Marko Livaja je u 14. nastupu za reprezentaciju postigao treći i kako kaže, najdraži gol za reprezentaciju. Hrvatska je kod Austrije u zadnjem kolu skupine Lige nacija morala pobijediti za prvo mjesto skupine i plasman na Final Four.

Livaja je u igru ušao u 62. minuti umjesto Ante Budimira, pri rezultatu 1:1. Samo sedam minuta nakon ulaska Livaja je centaršut Ivana Perišića pretvorio u gol za deliriji 20 tisuća Hrvata na Parteru. Tri minute kasnije Dejan Lovren je postavio konačnih 3:1.

NAŠI HEROJI /

Čarobna večer u Beču: Hrvatska trijumfom protiv Austrije izborila Final Four Lige nacija

Strijelac Livaja je nakon utakmice izjavio sljedeće:

"Ovo mi je najdraži gol za reprezentaciju, nisam do sada igrao velika natjecanja. Nadam se da ću ovako nastaviti u klubu te izboriti svoje mjesto u Kataru."

Livaja je prošle sezone zabio nevjerojatna 32 gola u 40 nastupa i dodao sedam asistencija. Ove godine već ima šest golova i šest asistencija.