KANE JE NEZAUSTAVLJIV: / Čudesni napadač odveo Spurse do nove pobjede, njegov učinak u rujnu ostavlja bez daha

Nogometaši Tottenhama lakoćom su došli do pobjede u sedmom kolu engleskog prvenstva. Slavili su Spursi na gostovanju kod Huddersfield Towna s 4-0.

30.9.2017.
15:35

Nogometaši Mauricija Pochettina praktički sve su riješili već u prve 23 minute utakmice tijekom kojih su postigli tri pogotka. Ponovno je u glavnoj ulozi bio nezaustavljivi Harry Kane (24) koji se definitivno prometnuo u jednog od najboljih napadača današnjice.

PRONAĐENA BOMBA U TOTTENHAMOVOM TRENING-CENTRU: /

Drama u Londonu, policija blokirala i evakuirala okolne ulice

Izjednačio Dennisa Bergkampa

Doveo je Kane goste u vodstvo već u devetoj minuti, a samo sedam minuta kasnije prednost Tottenhama je povećao Ben Davies. U 23. minuti je Kane zabio fantastičan pogodak sa 17 metara udaljenosti i riješio sve nedoumice. U nastavku su Spursi mirno održavali prednost, a konačnih je 4-0 prvoj minuti sudačke nadoknade postavio Moussa Sissoko.

Što se tiče Kanea, on je postao tek drugi igrač u povijesti Premier lige koji je na tri uzastopna gostovanja postigao najmanje dva pogotka, prije njega je to uspjelo samo Dennisu Bergkampu. Ukupno je engleski reprezentativac u pet od posljednjih šest utakmica u svim natjecanjima zabio dva ili više golova. Tijekom rujna je za klub i reprezentaciju postigao čak 13 pogodaka, što mu je rekord karijere. Izjednačio je time najbolje mjesečne rezultate Lionela Messija (ožujak 2012.) i Cristiana Ronalda (listopad 2010.).

Tottenhamu je ovo bila četvrta ovosezonska pobjeda u Premier ligi i njome je, barem privremeno, skočio na četvrto mjesto ljestvice.