Hajdukovci ispraćeni povicima - 'igrajte pičk...!'

Splićani su remijem u Kranjčevićevoj (2:2) još i dobro prošli jer su cijelo drugo poluvrijeme bili s igračem manje na terenu, no njihovi navijači nisu imali razumijevanja.

15.5.2011.
0:10

Splićani su u Kranjčevićevoj poveli već u 12. minuti nakon kornera kojeg je izveo Tomasov. Najviši pred vratima Zagreba bio je strijelac Mario Brkljača. Radost gostiju trajala je samo osam minuta kada su domaćini izveli sjajnu akciju, a obrani Hajduka je pobjegao najbolji strijelac HNL-a Ivan Krstanović, koji je lako svladao Radoševića.

Odmah na startu drugog poluvremena - šok za Antu Mišu. Goran Jozinović je zaradio drugi žuti karton, odnosno isključenje i Splićani su ostali s desetoricom na terenu. No to ih nije omelo da već u 48. minuti nakon bijega Vukušića te njegove asistencije za strijelca Čopa opet povedu u Kranjčevićevoj.

Hajduk ipak nije izdržao do kraja utakmice s igračem manje, a gol za konačnih 2:2 postigao je Krstanović iz jedanaesterca kojeg je sam izborio. Pred kraj utakmice Torcida je jasno rekla što misli o igri svojih ljubimaca skandiravši im igrajte pički....

Pred 2500 gledatelja u Stanovima Zadar i Dinamo od početka utakmice krenuli su otvoreno u nadigravanje, no u prvom poluvremenu bilo je malo dobrih akcija. Tek jedna vratnica Zadrana u 13. minuti i dosta žutih kartona, pogotovo kod gostiju (Vrsaljko, Chago i Tonel).

U drugom dijelu Kelava je nekoliko puta spašavao Zagrepčane, a na drugoj stranicu su prijetili Sammir, Morales i Tomečak, ali susret je završio bez golova. Bilo je to hrvatskom prvaku otrježnjenje nakon rapsodije u finalu Kupa i 5:1 protiv Varaždina. Prvenstvenim debijem Marijo Tot sigurno ne može biti zadovoljan.

Mučio se Split s Hrvatskim dragovoljcem, nikako nije uspijevao nametnuti svoj ritam igre, a na odmor se otišlo praznih mreža. Trener Ivan Katalinić je u svlačionici imao što za reći svojim igračima koji se nisu baš iskazali pred predsjednikom Slavenom Žužulom, dan prije puštenim iz pritvora u Remetincu. Ipak, ukazao se Ante Erceg, tek što ga je Katalinić ubacio u igru, u 72. minuti mladi veznjak Crvenih zabio je za 1:0, bio je to pogodak koji će Splitu možda vrijediti drugog mjesta.

Osijek je bodom protiv Karlovca (0:0) zaključio sezonu u Gradskom vrtu. U utakmici lišenoj bilo kakvog imperativa napadači se opet nisu proslavili. Od turbulentne sezone u kojoj je Europa opet ostala nedostižna, u kojoj su promijenjena tri trenera i uprava, u Gradskom vrtu su se oprostili svečarski. Kohorta je igračem sezone proglasila vratara Ivana Karduma. Previše izbora nisu ni imali, a čuvar mreže Osijeka s nekoliko je sjajnih intervencija protiv Karlovca samo potvrdio odluku navijača.

Nakon petarde u finalu Kupa, Varaždinci su ipak malo bolje prošli na Šubićevcu. Domaćini su slavili minimalnim rezultatom, a gol vrijedan tri boda postigao je Mehmed Alispahić u 10. minuti susreta.

Igor Pamić je minimalnom pobjedom nad Slaven Belupom stigao korak bliže ostvarenju misije 'spas Istre'. Pogodak Bellea u 65. minuti ostavio je Puljane na preposljednjoj poziciji HNL-a, no s ipak realnim izgledima da u posljednjem kolu izbore prvoligaški status. 1. Dinamo Zagreb 29 22 5 2 71 2. Hajduk 29 15 6 7 52 3. Split 29 16 4 9 52 4. Inter Zaprešić 29 12 6 11 42 5. Cibalia 29 11 8 10 41 6. Karlovac 29 11 7 11 40 7. Osijek 29 9 12 8 39 8. Rijeka 29 9 12 8 39 9. Slaven Belupo 29 9 10 10 37 10. Zadar 29 10 5 14 35 11. Šibenik 29 8 10 11 34 12. Varaždin 29 8 9 12 33 13. Lokomotiva 29 8 9 12 33 14. Zagreb 29 8 7 13 32 15. Istra 1961 29 9 4 16 31 16. Hrvatski dragovoljac 29 5 8 16 23