Kakav 'uragan' Hajduka u dvije minute!

Slaven Belupo je u 9. kolu hrvatskog prvenstva gostovao na Poljudu na kojem nikada nije slavio, a pobjedom je mogao preskočiti Dinamo na vrhu ljestvice.

23.9.2012.
20:02

Hajduk je pred desetak tisuća svojih navijača slavio s 3:1, a 'bili uragan' je pomeo goste na samom kraju prvog poluvremena kada je Andrijašević zabio dva gola.

Prvo se u 44. minuti izborio za loptu u gostujućem šesnaestercu i matirao gostujućeg vratara Rodića, dok je samo minutu kasnije zabio nakon što mu je Vuković spustio jednu visoku loptu.

Splićani su treći pogodak postigli u 75. minuti nakon što je Vuković izveo slobodan udarac, a lopta je na putu do gola pogodila Milovića i prevarila Rodića.

Slaven belupo je zabio počasni gol pet minuta prije kraja susreta kada je Bušić glavom zatresao mrežu.

KRAJ UTAKMICE!

85' - GOOOOL!!! Slaven Belupo je postigao pogodak. Bušić je glavom zatresao mrežu Splićana i smanjio prednost Hajduka na 3:1.

75' - GOOOOL!!!! Vuković je izveo slobodan udarac iskosa s desne strane, lopta je putem pogodila Milovića i prevarila Rodića. 3:0 za Hajduk!

64' - Odlična prilika za Slaven Belupo, ali udarac Vugrinca s nekoliko metara udaljenosti fenomenalno brani Blažević.

57' - Radošević je opasno pucao prema Rodiću, no vratar gostiju je sačuvao mrežu.

53' - Slobodan udarac s ruba šesnaesterca izveo je Caktaš i pogodio živi zid.

50' - Vuković je ubacio za Bencuna, no Maras je ipak presjekao i izbio loptu ispred njega.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Radošević je odmah pokušao s ruba šesnaesterca, ali brani Rodić.

POČEO JE NASTAVAK UTAKMICE

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45' - GOOOOOL!!! U dvije minute dva pogotka Hajduka. Vuković je jednu visoku loptu spustio natrčalom Andrijaševiću koji je izbio sam na Rodića i postigao novi pogodak. 2:0 za Hajduk na poluvremenu! 44' - GOOOOOL!!! Hajduk je poveo pogotkom Andrijaševića. Mladi nogometaš odlično se izborio za loptu u kaznenom prostoru i matirao Rodića. 38' - Velika prilika za Slaven Belupo. Gregurina je ostao sam ispred Blaževića, ali vratar Hajduka odlično brani. 33' - Hajduku nije priznat pogodak. Radošević je pucao, pred gol-linijom Andrijašević je dirao loptu i skrenuo u gol, ali je pogodak poništen. Igrači Hajduka i publika žestoko su protestirali, ali snimka je pokazala da je sudac opravdano poništio pogodak. 20' - Vršajević je ubacio s desne strane, a udarac Andrijaševića glavom otišao je pokraj gola 15' - Lijepa je atmosfera na Poljudu, okupilo se gotovo deset tisuća ljudi 11' - Jozinovićev ubačaj s lijevog krila Andrijašević je dočekao glavom na 11 metara, ali nije uspio opasno pucati. 2' - Pokušaj Marasa sa 25 metara, ali brani vratar Hajduka Blažević.

Zagreb - Split 2:1 Lokomotiva - Istra 1961 1:0 Osijek - Cibalia 1:0 Rijeka - Dinamo 3:0 Zadar - Inter 1:5 Hajduk - Slaven Belupo 3:1

TABLICA: 1. Dinamo Zagreb 9 6 2 1 20 9 +11 20 2. Slaven Koprivnica 9 6 0 3 17 13 +4 18 3. Hajduk Split 9 4 3 2 15 9 +6 15 4. Split 9 5 0 4 14 10 +4 15 5. Rijeka 9 4 3 2 11 8 +3 15 6. Osijek 9 3 5 1 8 4 +4 14 7. Lokomotiva 9 4 2 3 13 11 +2 14 8. Istra 1961 9 3 3 3 7 7 +0 12 9. Inter Zaprešic 9 2 3 4 11 12 -1 9 10. Cibalia 9 2 2 5 7 13 -6 8 11. Zadar 9 0 4 5 6 18 -12 4 12. Zagreb 9 1 1 7 4 19 -15 4